Правоохоронці викрили спільноту підлітків, які здійснювали провокаційні “акції” з метою розпалювання національної ворожнечі

Днями радомишльські правоохоронці викрили 15-річного місцевого жителя у нанесенні забороненої символіки на могилах та пам’ятних меморіалах міста.

Зокрема, 5 вересня підліток вчинив акт вандалізму на меморіальному комплексі «Пам’ятник розстріляним єврейським дітям під час Другої світової війни» та над братською могилою загиблих воїнів у цій війні. Фарбою на обелісках він зробив малюнки у вигляді нацистської символіки та антисемітського напису.

Окрім того, на стіну приватного будинку 85-річної містянки хлопець наніс символи та напис, що вказували на її національність.

В результаті слідства з`ясувалося, що хлопець входив до онлайн-чату, учасниками якого були підлітки та інші користувачі. Там вони обговорювали та планували провокаційні «акції», спрямовані на розпалювання національної ворожнечі. При цьому всі свої дії хлопець фільмував на телефон та в подальшому викладав у переписці у онлайн-спільності. Учасники спілкування переказували кошти для закупівлі фарби та проведення таких «акцій».

Під час обшуку за місцем проживання хлопця слідчі поліції вилучили балончик з фарбою, мобільний телефон, планшетний пристрій, банківську картку, літературу антисемітського спрямування.

Наразі правоохоронці встановили й інших учасників онлайн-спільноти віком від 13 до 17 років. За місцями їх проживання, на Вінниччині, Львівщині, Дніпропетровщині та Івано-Франківщині проведено санкціоновані обшуки. У результаті вилучено низку доказів протиправної діяльності, серед яких засоби зв’язку.

За вказаним фактом відкрито кримінальні провадження за ч. 2 ст. 297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого), ч. 1 ст. 300 (Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) та ч. 1 ст. 436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України.

Триває встановлення вербувальників підлітків для протиправних діянь, що дискредитують Україну у світовій спільноті.

Нагадаємо також, що до фейкових замінувань шкіл, лікарень та інших закладів фсб росії залучає українських підлітків.

Будьте першим, хто прокоментував "Правоохоронці викрили спільноту підлітків, які здійснювали провокаційні “акції” з метою розпалювання національної ворожнечі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*