Фахівці визначили якість води в навчальних закладах Житомирської області: 30 % проб не відповідають санітарним вимогам

Працівники державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» відібрали і дослідили 1366 зразків водиу школах та дитячих садочках. Результати показали, що 30,6 % досліджених проб води не відповідають санітарним вимогам.

За інформацією лабораторного центру, у воді виявили перевищений вміст заліза, нітратів. Бактеріологічні показники деяких проб не відповідають Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Це є небезпечним для здоров’я дітей.

Найбільше досліджених проб води не відповідали нормам за фізико-хімічними показниками у школах у Бердичівському, Любарському, Ружинському, Попільнянському, Андрушівському, Романівському, Чуднівському районах. А також у садочках в Романівському, Попільнянському, Черняхівському районах.

У Бердичівському районі з 13 досліджених зразків води, відібраних у школах, сім проб не відповідали санітарним вимогам за вмістом заліза (ЗОШ № 7, № 11, № 12, № 15, № 2, село Іванківці, село Красівка) та 2 проби за вмістом нітратів (село Семенівка, село Терехове).

Відхилення за бактеріологічними показниками (наявні умовно-патогенні мікроорганізми) виявили в Нововелідницькій, Бігунській, Гошівській, Ігнатпільській, Шоломківській, Гладковицькій школах Овруцького району та у садочках в селах Тепениці, Сущанах, Білокоровичах, Стовпівці і Кам’янці Олевського району.

Результати лабораторних досліджень води направили керівникам закладів, а також в органи місцевого самоврядування та територіальні управління Держпродспоживслужби.

Будьте першим, хто прокоментував "Фахівці визначили якість води в навчальних закладах Житомирської області: 30 % проб не відповідають санітарним вимогам"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*