Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1X FAN models
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange

Проект ESCAPE: Найсильніший вузол “Лінії Сталіна” – “Гульська міна” (фото, відео)

Біля села Гульськ в Житомирській області знаходиться один з найпотужніших опорних вузлів «Лінії Сталіна» – «Гульська міна», одна з найвідоміших фортифікаційних споруд часів Другої світової війни.

Гульська міна входить до складу Новоград-Волинського укріп району –комплексу фортифікаційних споруд на східному березі річки Случ. На даний момент збереглися тільки стіни, всередині не залишилося жодного обладнання.

Весь укріп район, побудований в 1932-1939 роках, має загальну протяжність 120 кілометрів. Тут налічується 216 довготривалих споруд. Більшість бойових споруд і підземних комунікацій укріп району збудовані в 1932-1933 роках. Гульська міна є зразком фортифікаційного мистецтва того періоду.

Бойова частина міни являла собою дво- трьохамбразурні кулеметні ДОТи для фронтального вогню і напівкапоніри для прикриття флангів. В підземній частині розташовувалися командний пункт, приміщення для відпочинку особового складу, склади боєприпасів, майна і продовольства, лазарет, котельна і дизель-генераторна, фільтр-вентиляційні установки, вбиральні і колодязь.

ДОТи з’єднувалися з підземною частиною вертикальними шахтами зі скоб-трапами. Подача боєприпасів на бойові пости здійснювалася ручними підйомниками. Внутрішні комунікації були обладнані вогневими точками самооборони.

Міна ділилася на Північну і Південну і була довжиною 515 метрів, включаючи всі підземні комунікації. Товщина стін ДОТів і напівкапонірів досягала від 1 до 1,5 метра. Укріплення стояло на підвищенні, відкриваючи гарнізону широкий огляд річки. Усі підземні споруди були вирубані в скельному ґрунті на глибині від 10 до 15 метрів та були посилені залізобетонними секціями.

Озброєння складалось із двох 76,2-мм гармат зразка 1902р. і десяти станкових кулеметів “максим”. Капонірні лафети зразка 1932р. забезпечили ведення вогню з максимальною дальністю стрільби 5,5 тис. метрів при куті 12град. вертикального наведення.

Станкові кулемети, встановлені на спеціальних лафетах, мали кут горизонтального обстрілу від 20град. в напівкапонірах до 60град. в ДОТах для фронтального обстрілу. Прицільна дальність стрільби близько 1 тис. Метрів.

В ДОТах були встановлені стаціонарні системи подачі холодної води, які дозволяли забезпечити ведення тривалого безперервного вогню, що було надзвичайно важливо при відбитті масованої атаки.

Підписуйтесь на наш канал, попереду ще багато цікавого!

About the Author

Project ESCAPE
Проект ESCAPE - це відео-блог про закинуті місця на карті України. Ми хочемо показати Вам красу та історію місць, які вже покинуті людьми, але все ж таки є частиною нашої історії, яку потрібно пам'ятати.

Будьте першим, хто прокоментував "Проект ESCAPE: Найсильніший вузол “Лінії Сталіна” – “Гульська міна” (фото, відео)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*