Питання забезпечення ліками хворих на цукровий діабет у Житомирі тимчасово вирішено | Times ZT

Питання забезпечення ліками хворих на цукровий діабет у Житомирі тимчасово вирішено

Житомир недоотримав видатки з державного бюджету для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у 2019 році. В результаті і виникла проблема недостатнього медикаментозного забезпечення хворих на цукровий діабет.

Про це інформує управління охорони здоров’я Житомирської міської ради,

Зокрема, лише мінімальний дефіцит коштів для інсулінозалежних хворих, що проживають у Житомирі, серед яких 2068 – дорослі та 81 дитина, становить 4000,2 тис. грн. А враховуючи, що вартість лікування пацієнтів може складати від 5,8 тис грн. до 9,1 тис. грн – недостатність коштів може становити до 10 706, 1 тис. грн.

Питання щодо недофінансування за державною програмою «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» було порушено міською радою ще у березні на рівні головного розпорядника коштів – Міністерства охорони здоров’я, а також Асоціації міст України.

Якщо раніше управління охорони здоров’я міської ради розподіляло кошти між трьома лікарнями міста, які потім самі укладали угоди з аптеками міста, то віднині розрахунки з аптечними закладами міста, які безоплатно відпускають препарати інсуліну, здійснюються безпосередньо через саме управління.

У разі відмови у комерційних аптеках надати безкоштовний інсулін, пацієнтам необхідно звернутися із відповідним рецептом до аптек комунального підприємства «Фармація».

В управлінні охорони здоров’я Житомирської міської ради наголошують, що не зважаючи на проблему недофінансування, хворі на цукровий та нецукровий діабет можуть отримати безкоштовний інсулін в таких аптечних закладах:

У разі виникнення питань в управлінні закликають звертатися безпосередньо до них за тел. 42-10-41.

Нагадаємо, що питання відсутності безкоштовного інсуліну в аптеках міста підняв вчора депутат облради Володимир Кропивницький, який закликав мера скликати заради вирішення цієї проблеми позачергову сесію міської ради.

Будьте першим, хто прокоментував "Питання забезпечення ліками хворих на цукровий діабет у Житомирі тимчасово вирішено"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*