Рекрутинг замість строкової служби: нова Концепція військової кадрової політики України

Днями Міністр оборони України Рустем Умєров підписав Наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року.

Головним акцентом нової Концепції є гарантоване задоволення потреб Збройних Сил в особовому складі під час повномасштабної війни, інтеграція в євроатлантичний безпековий простір та взаємосумісність ЗСУ зі збройними силами держав-членів НАТО.

Серед іншого нова концепція також передбачає заміну строкової військової служби на військову підготовку громадян призовного віку. При чому, за словами ініціаторів таких змін, це буде не номінальна військова кафедра, а реальна військова підготовка майбутнього кадрового резерву для українського війська.

Водночас очікується, що в мирний час ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом. При цьому повинна запрацювати дієва система рекрутингу, яка буде виконуватися професійним і вмотивованим особовим складом.

Також нова Концепція закладає рівні можливості для чоловіків і жінок в ЗСУ.

Окрім того, в рамках реалізації Концепції планується удосконалити електронну систему військового обліку, автоматизувати та цифровізувати процеси управління персоналом.

Значну увагу у Концепції приділено і створенню належних умов для переходу військовослужбовців від військової кар’єри до цивільного життя та побудові нової культури взаємовідносин між командирами та підлеглими.

Втілити усі положення, передбачені Концепцією, плануюють вже протягом наступних п`яти років.

Нагадаємо також, що в Україні спостерігається розкол між військовим і цивільним керівництвом.

Будьте першим, хто прокоментував "Рекрутинг замість строкової служби: нова Концепція військової кадрової політики України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*