Кожного року вищі навчальні заклади випускають армії нових фахівців. Проте значна частина з них не знає, як використати свій диплом на практиці. Найчастіше проблема при влаштуванні на роботу дуже проста: молодого фахівця не беруть, бо він не має досвіду. А досвід він не може набути, бо його не беруть…
«Я пішла вчитись на дизайнера інтер’єру тому, що це було мені цікаво. Роки навчання пролетіли досить швидко. Коли я повернулася додому, то зрозуміла, що не зможу себе працевлаштувати в маленькому містечку на Житомирщині, де така діяльність взагалі не актуальна. Паралельно я пішла на курси флористики і зрозуміла, що це мій шанс. Наразі я заробляю цим собі на хліб. Я знаю багато прикладів своїх знайомих, коли людина має освіту економіста, а працює фотографом чи перукаркою…» – ділиться своєю історією Катерина.
Перед тим, як обирати собі майбутній фах, варто зробити моніторинг актуальних професій в Україні і об’єктивно оцінити їх попит у вашому регіоні.
Олена ділиться своїм гірким досвідом: «За освітою я еколог, проте жодного дня ним не працювала, хоча дуже хотіла. В будь-якому разі мені потрібна була робота, і я прийшла в крамницю, яка шукала продавців. Власник одразу запитав про досвід роботи, якого в мене не було. Ніхто не бажає брати новачка, що не має жодних практичних навичок. Розмова була дуже змістовна та коротка. Мене не взяли…»
За даними МОН зі вступної кампанії 2017 стало відомо, що найпопулярнішими серед абітурієнтів є наступні напрями спеціальностей: філологія, право, менеджмент, медицина та комп’ютерні науки. Дослідивши вакансії в Житомирі з даних спеціальностей на найпопулярніших сайтах з пошуку роботи в Україні (Rabota.ua, Work.ua, Jobs.ua), зазначимо, що найбільша кількість пропозицій стосується менеджменту та IT-сфери. Як не парадоксально, проте на жодному із сайтів не було вільних вакансій для філологів, хоча це найчисельніша група серед вступників.
Кращий вихід для того, щоб працювати за фахом – шукати роботу ще студентом. Хоч за копійки, але так отримуєш стаж, який грає неабияку роль.
Аліна ТОЛКАЧ
Раніше TIMES.ZT писав: Житомирянам пропонують роботу в Україні, Естонії, Польщі, Чехії, Фінляндії, Німеччині
Будьте першим, хто прокоментував "Робота за фахом для молоді: реальність чи фантастика?"