1X FAN models
1xfan manager
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange

Робота за фахом для молоді: реальність чи фантастика?

Кожного року вищі навчальні заклади випускають армії нових фахівців. Проте значна частина з них не знає, як використати свій диплом на практиці. Найчастіше проблема при влаштуванні на роботу дуже проста: молодого фахівця не беруть, бо він не має досвіду. А досвід він не може набути, бо його не беруть…

«Я пішла вчитись на дизайнера інтер’єру тому, що це було мені цікаво. Роки навчання пролетіли досить швидко. Коли я повернулася додому, то зрозуміла, що не зможу себе працевлаштувати в маленькому містечку на Житомирщині, де така діяльність взагалі не актуальна. Паралельно я пішла на курси флористики і зрозуміла, що це мій шанс. Наразі я заробляю цим собі на хліб. Я знаю багато прикладів своїх знайомих, коли людина має освіту економіста, а працює фотографом чи перукаркою…» – ділиться своєю історією Катерина.

Перед тим, як обирати собі майбутній фах, варто зробити моніторинг актуальних професій в Україні і об’єктивно оцінити їх попит у вашому регіоні.

Олена ділиться своїм гірким досвідом: «За освітою я еколог, проте жодного дня ним не працювала, хоча дуже хотіла. В будь-якому  разі мені потрібна була робота, і я прийшла в крамницю, яка шукала продавців. Власник одразу запитав про досвід роботи, якого в мене не було. Ніхто не бажає брати новачка, що не має жодних практичних навичок. Розмова була дуже змістовна та коротка. Мене не взяли…»

Робота для молоді за фахом  | TIMES.ZT

За даними МОН зі вступної кампанії 2017 стало відомо, що найпопулярнішими серед абітурієнтів є наступні напрями спеціальностей: філологія, право, менеджмент, медицина та комп’ютерні науки. Дослідивши вакансії в Житомирі з даних спеціальностей на найпопулярніших сайтах з пошуку роботи в Україні (Rabota.ua, Work.ua, Jobs.ua), зазначимо, що найбільша кількість пропозицій стосується менеджменту та IT-сфери. Як не парадоксально, проте на жодному із сайтів не було вільних вакансій для філологів, хоча це найчисельніша група серед вступників.

Кращий вихід для того, щоб працювати за фахом – шукати роботу ще студентом. Хоч за копійки, але так отримуєш стаж, який грає неабияку роль.

Аліна ТОЛКАЧ

Раніше TIMES.ZT писав: Житомирянам пропонують роботу в Україні, Естонії, Польщі, Чехії, Фінляндії, Німеччині

Будьте першим, хто прокоментував "Робота за фахом для молоді: реальність чи фантастика?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*