СБУ знешкодила агентурну мережу фсб, до якої входили колишні та нинішні посадовці спецслужб України

СБУ знешкодила агентурну мережу фсб, до якої входили колишні та нинішні посадовці спецслужб України

Фахівці Служби безпеки нейтралізували потужну агентурну мережу військової контррозвідки фсб, яка діяла в Україні. Завдяки багатоетапній спецоперації у різних регіонах країни затримано 5 учасників ворожої групи.

Серед них – колишні посадовці Головного управління розвідки Міноборони та Служби зовнішньої розвідки України, а також співробітник обласного управління СБУ. Зрадники були на зв’язку з одним і тим же куратором ‒ співробітником фсб, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Криму.

Завданням цієї агентурної мережі була передача агресору розвідданих про Сили оборони та стратегічно важливі енергооб’єкти нашої держави.

Відомо, що експосадовець зовнішньої розвідки був завербований фсб ще до повномасштабного вторгнення під час перебування на службі. Відтоді він збирав інформацію про місця базування українських військових, а після 24 лютого 2022 року – і про канали переправлення іноземного озброєння в Україну, а також про особливості роботи та системи охорони Рівненської та Хмельницької АЕС.

Для максимальної конспірації фігурант не надсилав інформацію телефоном. Він передавав розвіддані до фсб через спільника, який виїжджав за кордон як волонтер та особисто звітував резиденту ворожої спецслужби. Водночас особливо чутливу інформацію ексрозвідник передавав на флешці через контрабандистів з прикордонних районів України.

Ще один російський агент, колишній службовець ГУР, «зливав» агресору особисті дані українських захисників. А співробітник СБУ – розвідував для окупантів геолокації фортифікаційних споруд та інженерних загороджень поблизу берегової лінії Одещини.

Встановлено, що фсб вербувала учасників групи, застосовуючи найбридкіші засоби, у тому числі погрози вбивства сімей фігурантів. Водночас за кожне виконане завдання зловмисники отримували від рф винагороду.

Наразі усі п`ятеро рашистів перебувають під вартою. Їм повідомлено про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх ворожих поплічників.

Нагадаємо також, що на Житомирщині затримали зрадника, який повернувся в Україну у складі російських військ.

Будьте першим, хто прокоментував "СБУ знешкодила агентурну мережу фсб, до якої входили колишні та нинішні посадовці спецслужб України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*