Що відомо про російське ІПСО «ПВК Редан» у Житомирі

Учора, 27 лютого, з’явилася інформація, що в деяких містах України підлітки, які нібито відносять себе до російської субкультури «ПВК Редан»,  збираються для масових бійок. У Житомирі на Михайлівській також збиралася молодь, проте як виявилося згодом ​​– це були противники руху «ПВК Редан». Подібні акції відбулися також у Києві, Харкові, Львові, Вінниці та Івано-Франківську. 

Що відомо про «ПВК Редан»

«ПВК Редан» ​​– це нова молодіжна субкультура, яка походить із росії, де підлітки влаштовували масові бійки в центрі міст. За деякими джерелами, субкультура швидше за все натхненна популярним японським підлітковим аніме «Hunter x Hunter», де було бандитське угруповання «Редан». Ті, хто відносить себе до субкультури носять чорний одяг із зображенням павуків. Виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і темношкірих. Прикро те, що аудиторія цього руху ​​– неповнолітні діти.

Яка ситуація в Житомирі

Учора, 27 лютого, близько 16:00 на вулиці Михайлівській зібралося близько 200 людей віком від 12-21 року. Спочатку зазначалося, що це ті самі учасники «ПВК Редан», втім, за офіційним коментарем поліції Житомирської області, виявилося, що в центрі міста, навпаки, зібралися ті, хто протистоїть цьому руху. Місцеві канали публікували відео, де чітко видно, що молодь стоїть групками по 2-4 людини, нічого протиправного не відбувалося. Вже за 40 хв молодь почала розходитися додому. 

Сьогодні, 28 лютого, у поліції відбувся брифінг щодо цієї ситуації, під час якого наголосили, що такі акції ​​– російська ІПСО, з метою дестабілізувати ситуацію в Україні, а також розігнати зайвий шум в медіа, аби відволікти увагу від дійсно важливих новин. 

У Житомирі жодних затримань учасників «ПВК Редан» ​​– не було. Не було жодних правопорушень та озброєних підлітків. Таку ж акцію намагалися провести і в Бердичеві. На неї прийшло близько 20-ти людей. Там також все закінчилося мирно. 

Що про це каже сама молодь та їх батьки

Журналісти «Times.ZT» запитали у батьків та підлітків, чи чули вони про рух «ПВК Редан» і яке їх ставлення до подібних об’єднань.

Мама Анна: «У мене 12-річна донька. Я про цей рух тільки вчора в новинах прочитала, від дитини про це не чула. Я запитала вчора, чи вона щось таке знає, чи вкурсі, що це за рух, вона відповіла, що ні. У мене хоч і не завжди є час все проконтролювати, бо я зараз з нею сама, чоловік воює, але дитина таким взагалі не цікавиться. Вона займається малюванням, зараз дистанційне навчання у неї, там є на що витрачати час. А з війною, то взагалі, не до цього».

Софія, 13 років: «Я бачила відео про це в Тік-Ток, але не заглиблювалася. Спочатку подумала, що це щось типу як раніше “синій кит” був, типу того, але потім в новинах вже прочитала про це. Я не підтримую таке взагалі, і що в Житомирі на таке прийшла молодь ​​– також. І так важкий час, треба щось корисне робити, а не влаштовувати бійки, як в якихось 90-х».

Мама Людмила: «Я, як мама, дуже злякалася. Взагалі не можу уявити, щоб підлітки збиралися когось бити за зовнішність і одяг. Це точно не про нас, українців, ми не такі, і діти наші теж. І найбільше лякає, що ніхто не знає, що в голові таких груп і кого вони можуть ображати. Якщо таке по всій Україні відбувається, то я вважаю, треба займатися такими підлітками і їх батьками, бо це не нормально».

Мама Ксенія: «Мій син не ходив на акцію на Михайлівській, але ходив його однокласник. Йому було цікаво подивитися, що там відбувається. Він сказав, що прийшов, але там нічого не було, тому він пішов додому. Ще один їх однокласник знайшов групу в Телеграмі, де організовували збори в центрі Житомира,і це посилання в групу серед однокласників кинув. Сама вчора спочатку злякалася, бо бути мамою підлітка ​​– це як сидіти на пороховій бочці. Але син сам мене заспокоїв. Хай вже краще захоплюється своїм програмуванням та іграми, ніж таким».

Що робити батькам

Найпростіша рекомендація ​​– активно брати участь у житті дитини, цікавитися її захопленнями, інтересами, оточенням. Часто, батьки дуже зайняті своїм особистим життям або роботою, через що діти можуть відчувати брак уваги або недостатню підтримку і любов у сім’ї. Молодь легше піддається маніпуляціям і навіюванню, тому варто проводити з дітьми бесіди про те, що війна росії з Україною відбувається не лише на фронті, а і в інформаційному просторі також, тому всю отриману інформацію, особливо таку провокативну, як з «ПВК Редан», варто фільтрувати і ретельно перевіряти. 

Нагадаємо, відрізала коси, щоб допомогти ЗСУ: семирічна волонтерка з Житомира разом з мамою та сестрою наближають перемогу (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "Що відомо про російське ІПСО «ПВК Редан» у Житомирі"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*