Що зробить Розенблат з людьми, які мають соціальне житло в готелі «Житомир»? (ФОТО) | Times ZT

Що зробить Розенблат з людьми, які мають соціальне житло в готелі «Житомир»? (ФОТО)

«Хімчистка не працює і працювати не буде»«Картка житомирянина в готелі «Житомир» не видається»… Ще не встиг зайти у фойє – а вже відчуваєш безмежну «гостинність» цього муніципального закладу. Найдешевше ліжко (у спільному номері, а не окремий номер!) коштує 130 грн./добу. Іноді сюди привозять спортсменів з інших областей України на змагання. Зрідка селять вчителів, яких запрошує Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Але зазвичай людьми, які платять за проживання, у готелі «Житомир» заселені 5-10 номерів. А загальна площа готелю при цьому – 10 860,4 кв. м.

Окрім гостей, тут живуть близько 90 переселенців зі Сходу – каже Валерій Матвіюк, директор комунального підприємства «Регулювання орендних відносин» Житомирської міської ради. «Вони платять мізер. За березень заплатили 2700 грн. Всі разом! І я ж не можу затискати їм пальці в одвірок, щоб примусити платити…» – грубувато жартує В. Матвіюк.

Але грубість ця не від гарного життя. На балансі готелю – сотні одиниць матеріальних цінностей, від холодильників до автобусів.

«Розенблат купив готель. Добре. А на мені «висять», наприклад, ліфти. Приміщення я передам – у куди подіну ліфти? А що робити з пральними машинами? А куди хімчистку? Мені ніхто нічого не каже!» – коментує В. Матвіюк.  

6 червня 2019 року депутати міської ради одностайно проголосували за те, щоб дозволити приватизацію готелю «Житомир» компанії, яка належить Бориславу Розенблату. В умовах господарчого цугцвангу, в якому опинився готель, цей крок – «найкращий з найгірших». Але зараз всіх цікавить доля людей, які отримали в «Житомирі» тимчасове соціальне житло. І це не лише переселенці зі східних областей…

…Олена Полонець не чекала гостей. Два тижні тому вона народила Єву. Окрім неї, є ще 4-річна Настя, 6-річний Єгор, 8-річний Гліб та 11-річний Михайло. Четверо старших сплять тут. Олені трохи незручно за безлад і незастелені ліжка.

А це «кухня» родини. В ній лише одна мультиварка.

Тарас, чоловік Олени – старшина Збройних сил України, учасник АТО. Власного житла родина з п’ятьма дітьми не має. Раніше мешкали у двокімнатній квартирі родичів площею 41 кв. м. Зараз там ремонт. Міська влада виділила їм тимчасове житло у готелі «Житомир». За нього вони не платять ані копійки.

Це сьогодні. Але що з цими людьми буде завтра, коли в готель прийде новий власник?..

Тарас СТРІЛЬЧИК

Будьте першим, хто прокоментував "Що зробить Розенблат з людьми, які мають соціальне житло в готелі «Житомир»? (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*