Шлюб за добу = масове вивезення житомирянок за кордон (фото)

За рік із Житомира у РФ вивезли 17 жінок; у Туреччину – 15; у Вірменію – 9; у Польщу – 9; у Німеччину, Грузію та Ізраїль – по 8 у кожну з країн; в Узбекистан – 7;  в Азербайджан – 6; у Велику Британію, США та Пакистан – по 4. Були навіть женихи з Аргентини та Домініканської республіки. Що відбувається?..

Процедура масового експорту житомирянок називається «шлюб за добу». Запроваджена вона у Житомирі 10 лютого 2017 року. За рік нею скористалися 349 пар, повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Житомирській області. Але найбільше «весілля у джинсах» припало до душі іноземним чоловікам. Без зайвої мороки (і зайвих витрат) вони отримують свідоцтво про шлюб з громадянкою України. І вгадайте з одного разу: куди потім зникають ці жінки?..

Процедура у деталях

«Сьогодні зареєструвати шлюб за одну добу можна, якщо ти: чекаєш дитину; якщо виникла загроза для життя (наявна довідка із лікарні, що людина потребує догляду ); якщо є довідка, яка засвідчує, що людина   проходить службу у «гарячій точці» – каже Ірина Згоннікова, спеціаліст Житомирської обласної філії комунального підприємства центру державної реєстрації.

Для реєстрації «шлюбу за добу» нареченим необхідно підготувати та надати: паспорти, а також документи про припинення попередніх шлюбів (у разі їх наявності). Після цього між організатором і заявниками укладається договір у письмовій формі, подається заявка на проведення державної реєстрації шлюбу, сплачується державне мито та плата за послуги. У завершальному етапі – проводиться урочиста церемонія весілля у місці та в певний час, що були обрані заявниками. На підтвердження проведеної державної реєстрації видаються свідоцтва про шлюб.

Вікова категорія молодят різна. Наймолодшою парою були наречений та наречена віком 18 та 21 рік із Рівненщини. У випадку з іноземними громадянами 99% шлюбів – це жених іноземець, наречена українка. І практично в усіх випадках українку після цього вивозять за кордон.

«Знімати заборонено, вони не хочуть!»

22 лютого 2018 року ми стали свідками чергового «шлюбу за добу». І в цьому випадку теж женихом виявився іноземець: громадянин Єгипту. Шлюби такого типу реєструють на вул. Малій Бердичівській, 16а. Ми прийшли, аби разом з молодятами порадіти їхньому щастю. Але нам були не раді.

«Знімати заборонено, вони не хочуть! Взагалі нічого не можна знімати!» – драматично напівпошепки повідомила розпорядник церемонії. Ведуча гучно і радісно проголошувала потрібні слова: про щастя, кохання, гарні стосунки… Їх слухали тільки наречений та наречена. Більше не було нікого: ані батьків, ані родичів, ані друзів.

Нам вдалося зробити декілька фото, на яких не видно облич молодят. Навіть спроба сфотографувати їх на вулиці з далекої відстані – викликала агресію з боку молодої дружини. Після чого вони просто втекли.

Закохані іноземці – чи аферисти і злочинці?

Якщо «швидкий шлюб» бере військовослужбовець Збройних сил України – тут все зрозуміло. Якщо знову сходяться люди, які раніше були у шлюбі і розлучилися – жодних запитань. Якщо одружуються чоловіки та жінки середнього віку, які мають за плечима не дуже вдалий досвід попередніх шлюбів (і просто не хочуть нової шлюбної церемонії) – нема проблем. Але як зрозуміти раптову навалу на Житомир іноземних женихів?

Хтось може заперечити: мовляв, це чоловіки, які познайомилися з українками (найчастіше, до речі, через Інтернет). Ось вони приїхали до нас і одружилися з коханими… Але, за нашими даними, щиро закохані чоловіки зазвичай купують своїм нареченим коштовні обручки, білі сукні та весільні букети. Щасливі закохані молодята не ховають облич і не тікають від камер. І не одружуються без свідків, наче вчинили щось нелегальне чи протизаконне.

Давайте подумаємо. Іноземець одружився з українкою у Житомирі. Чи має він після цього відповідні позначки у документах, які посвідчують особу? Ні, жодних. Що йому заважає після Житомира поїхати у Рівне – і «одружитися» ще раз з іншою дівчиною? Що заважає після Рівного поїхати з такими ж намірами у Хмельницький, Черкаси, Тернопіль, Кривий Ріг? Ніщо. Хтось заперечить: у документі, що посвідчує особу, є ім’я та прізвище! Так, це правда. Але єдиної бази даних в органах державної реєстрації… немає.

А якщо такий «мультижених» має декілька паспортів на різні імена? Там він «Абдель Фарух», тут він «Мохамад Навруз» – і ось у нього вже гарем із занадто наївних (або занадто корисливих) українок. А як перевірити, чи не перебуває цей жених у шлюбі у себе на батьківщині? А ніяк. Все на чесному слові: якщо сказав, що ні – значить, ні. Йому залишається лише перевезти новоспечених «дружин» у свою рідну Лемурію – де на них вже чекають покупці живого товару…

Сексуальне рабство у гаремі. Сексуальне рабство у борделі. Виробниче рабство на підпільних фабриках. Домашнє рабство у навіженого маніяка, який через Інтернет вдавав лагідного романтика. Широкий вибір «медичних» процедур: нелегальне штучне запліднення, в тому числі з метою отримання плаценти; виношування та народження дитини, яку потім заберуть; злочинне вилучення внутрішніх органів, з каліцтвом або вбивством донора.

Звичайно, не всі іноземні женихи – шлюбні аферисти, злочинці чи сексуальні маніяки. Можливо, є і справді закохані до нестями. Точно є такі, яким потрібно легалізуватися в Україні шляхом шлюбу з українкою, часто фіктивного. Але… Інститут шлюбу розмивається на очах. «Шлюб за добу» на практиці став механізмом легалізованого вивозу за кордон українок фертильного віку. Це точно те, що потрібно Житомиру та Україні?..

Олеся ЛАВРЕНЮК

Тарас СТРІЛЬЧИК

Читайте також інший матеріал на цю тему: На День Св. Валентина у Житомирі одружилися дуже дивні пари (відео)

Будьте першим, хто прокоментував "Шлюб за добу = масове вивезення житомирянок за кордон (фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*