Штрафи не завада! В Житомирі кандидати продовжують агітацію — відучора незаконну

Сьогодні, 21 липня, житомиряни обирають своїх представників у Верховній Раді. 

Попри те, що згідно ч 2 та 3 ст. 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація з суботи 20 липня заборонена, в Житомирі деякі з кандидатів просто проігнорували цю норму закону.

«У виборчих округах Житомирської області у „день тиші“ 20 липня спостерігачі ОПОРИ масово фіксували агітаційні матеріали кандидатів, розміщені на електроопорах, парканах та будівлях. Також виборцям приходили смс-повідомлення від кандидатів у народні депутати. 

У Житомирі ВО № 62 у різних районах міста на електроопорах розміщені агітаційні листівки кандидата Анатолія Пешка. Більшість з них не містять вихідних даних. 

Також в місті на дверях та інформаційних дошках біля під’їздів будинків зафіксовані агітаційні матеріали за кандидатів та партії», — повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Стрічки новин Facebook майже так само засмічені політичною рекламою, як і під час агітаційного періоду. 

Як розповів журналістам Times.ZT Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області, незаконна агітація носить настільки масовий характер, не тільки в Житомирі, але й по області та країні в цілому, що не вистачить жодних ресурсів фіксувати та реагувати на такі порушення.

«В першу чергу це відповідальність органів місцевої влади, комунальних структур а також поліції. Це мають прибирати комунальники або власники рекламних площ, якщо це розміщено на білбордах, сітілайтах чи інших місцях для реклами, — пояснює Тарас Чмут. — Поліція також має сама попереджати правопорушення. Якщо вони це бачать, то мають реагувати, а не відвертатись. За нашою інформацією правоохоронці там де можуть та мають ресурси такі випадки усувають. Але це не робота поліції, ходити та зривати незаконну рекламу».

Крім того, якщо агітаційні листівки розклеєні по стовпах і не містять вихідних даних, відстежити того, хто розмістив таку рекламу майже неможливо.

Поліція в свою чергу інформує, що стаття 212-10 (Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації…) Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Будьте першим, хто прокоментував "Штрафи не завада! В Житомирі кандидати продовжують агітацію — відучора незаконну"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*