Скарби Житомира: колекціонерська спільнота відкриває історію та культуру міста (ФОТО)

Житомирянин Богдан Ващенко 6 років тому виступив з ініціативою об’єднання колекціонерів міста в єдину спільноту. Таким чином вдалося створити ГО «Колекціонери та краєзнавці Житомира», який налічує 30 учасників і має два відокремлені структурні підрозділи – «Клуб колекціонерів Житомира», а також «Колекціонер Житомира», який заснували у 2020-му з метою випуску газети з однойменною назвою. Встигли видати чотири номери, а далі на заваді став карантин у період коронавірусу і початок повномасштабного вторгнення російських військ.

«Клуб колекціонерів Житомира» продовжує свою діяльність й донині. Зокрема, щонеділі з 10 до 12 години у приміщенні лялькового театру проходить засідання учасників, долучитися до якого можуть всі охочі.

За словами Богдана Ващенка, основна мета таких зустрічей – спілкування в колі однодумців. Учасники можуть приносити та презентувати експонати зі своєї колекції, обмінюватися ними, продавати чи купувати.

Більшість у «Клубі колекціонерів Житомира» – люди старшого віку, переважно чоловіки і лише троє жінок. Час від часу заходить молодь, зокрема підлітки, які цікавляться монетами тощо.

До слова, сам Богдан Ващенко – колекціонер із понад 40-річним досвідом. Захопився цим ще у шкільні роки, а більш свідомо почав займатися колекціонуванням у дорослому віці. Цікавиться усім, що пов’язано з Житомиром – конверти, листівки, значки, сувенірна продукція, різноманітні видання. Їх знаходить на барахолках, отримує від друзів і небайдужих житомирян, купує на інтернет-аукціонах, обмінюється з колегами. Таким чином зібрав уже близько тисячі речей різних періодів, завдяки яким можна досліджувати історію міста, прослідковувати зміни у політичному, суспільному та культурному житті, вплив на них загальнодержавних процесів.

Колекціонер впорядкував і видав два каталоги – «Поштові конверти радянських часів на житомирську тематику», де представлено світлини 300 конвертів з особистої колекції та їх опис, які містять зображення відомих житомирян та історичних пам’яток, а ще «Листівки міста Житомира 1896-1918 рр» – каталог вузької спрямованості. Має найбільшу колекцію сувенірної продукції з нагоди 1100-річчя Житомира (1984 рік). Тоді усі заводи, підприємства, комбінати міста випускали продукцію, присвячену пам’ятній даті – тарілки, статуетки, чашки, значки, конверти, буклети, календарі та іншу друковану продукцію.

Частину колекції Богдан Ващенко демонстрував під час засідання «Клубу колекціонерів Житомира» кілька місяців тому. Пояснює, так може зробити кожен учасник. Втім періодично проводять масштабні зльоти колекціонерів. Зокрема, у жовтні проходив ІІ зліт, а наступний планують у грудні з нагоди різдвяних і новорічних свят. З-поміж іншого там будуть експонати на відповідну тематику – філателія та інша атрибутика.

«В неділю, якщо ми не робимо загальноміського зльоту, засідання Клубу збирає 35-40 учасників. Люди приходять і розповідають, хто що колекціонує, що придбав, чим готовий обмінятися, поділитися й так далі – абсолютно клубний формат. У нас є столики, де можна розмістити свою колекцію, аби інші могли оглянути, – додає керівник ГО «Колекціонери та краєзнавці Житомира» Богдан Ващенко. – У нас загалом представлена нумізматика, боністика, фалеристика і філателія, тобто це ті, хто колекціонують монети, банкноти різних країн та періодів, конверти, марки – їх, як і в інших містах, найбільше, ще збирають значки, книги, світлини, чашки, сувенірну продукцію».

Юлія Демусь

Скетчинг-клуб у Житомирі: як долучитися, де проходять зустрічі та що малюють (ФОТО)

В Житомирі підприємці розігрують автомобіль за донат «BMW і3» для ЗСУ

Будьте першим, хто прокоментував "Скарби Житомира: колекціонерська спільнота відкриває історію та культуру міста (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*