coin24 crypto exchange
coin24 crypto exchange
1X FAN models
Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
1xfan manager

Сонячна електростанція на Бердичівщині: замість смітника за 17,5 мільйонів євро прийде Європа

Вже у грудні на Бердичівщині запрацює перша сонячна електростанція. Розташована вона на території Семенівської об’єднаної територіальної громади біля села Великі Низгірці на 30-ти гектарах орендованої землі. Естонія і Данія спільно інвестують цей проект. Зі слів генерального директора компанії-підрядника, будують такі електростанції, щоб не передавати електроенергію на великі відстані, а використовувати на місці. В ідеалі вони мають сприяти зменшенню споживання вуглеводів всередині країни.

«Енергоресурси з району і регіону вивозитись за межі не мають. Генерація максимальна з біомаси та біогазу, а сонячна енергія має споживатись в місцях їх виробництва. Це ідеальна модель енергоринку, яка має бути впровадженою. Але нам до цього ще далеко», – пояснив генеральний директор компанії-підрядника Олег Грамотенко.

Потужність цієї сонячної електростанції – 19 мегават, генерація в мережу планується 15 мегават.

«Коли немає сонця – генерації нема. Вночі теж нема, похмурої погоди генерація знижується. Різниця між літньою і зимовою роботою станції в 6 разів», – сказав він.

Накопичувати електрику станція не може. Лише після 2020-го року, розповідає пан Олег, такі почнуть будувати, якщо діятимуть спеціальні тарифи. З його слів, Верховна Рада невдовзі прийме закон про аукціони енергії.

«Інвестор виставлятиме лот і пропонуватиме електроенергію державі, інвестори будуть конкурувати за найдешевшу ціну. Тому нові електростанції з 1-го січня 2020 року не матимуть зеленого тарифу», – вважає Олег Грамотенко.

Чоловік переконаний: електрика, незалежно від походження, стане дорожчою для українців.

«Споживач не платить за сонячну енергію напряму. Бо покупцем цієї енергії є держава. На оптовому ринку виводять середню ціну і продають споживачу. Тому сонячна енергія не впливає на тариф напряму. Але дешевої альтернативної електроенергії, про яку мріють люди, не буде», – пояснив він.

Сума всіх інвестицій у сонячну електростанцію становить понад 17,5 млн євро. Нині на цьому об’єкті працює понад 120 людей. Далі для обслуговування станції їх потрібно у рази менше. У майбутньому спільно з ОТГ тут планують зробити еко-ферму чи енерго кооператив, який дасть роботу селянам. Кажуть, вирощуватимуть овечок і перепілок. Тварини з’їдатимуть траву, яка ростиме між рядами сонячних панелей. У громаді радіють появі сонячної електростанції.

«До появи станції тут була територія, на яку вивозились відходи, вона була заліснена, чагарників багато, сміттєзвалищ. Зараз має корисний і гарний вигляд. На жаль, надра вичерпуються, мусимо шукати альтернативу у природі і використовувати у корисних цілях для людей», – розповіла голова Семенівської ОТГ Наталя Семенюк.

Монтують 26-кілограмові панелі швидко. Працівники кажуть: мороки  ніякої. Усі панелі на станції з кремнію і витримують різні механічні пошкодження і погодні умови. Удар до 540-ка кілограм їм не страшний. 21-у тисячу і 216 пАль для кріплення панелей тут встановили за півтора тижні. Самих панелей на станції близько 58-ми тисяч, а трансформаторних підстанцій 24.

«Видає панель потужність 325 ват, яка поступає на інвертор. Панелі всі збираються в стрінги – послідовне з’єднання з 18 панелей. Ця частина панелей з Індії, друга черга – це Китай, потужність однакова – 325 ват. Одна панель іде від 37 до 40 вольт», пояснив головний інженер станції Руслан Ярошевський.

Інвестор зобов’язав під час робіт тут збирати всю тару і упаковки, щоб утилізувати на спецпідприємствах. Недарма ж виробництво сонячної електроенергії називають екологічно чистим.

Будьте першим, хто прокоментував "Сонячна електростанція на Бердичівщині: замість смітника за 17,5 мільйонів євро прийде Європа"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*