«Стань донором – отримай каву і цукерку»: ініціатива обласного центру крові та мережі  «Sharikava» у Житомирі (ФОТО)

«Стань донором – отримай каву і цукерку»: ініціатива обласного центру крові та мережі «Sharikava» у Житомирі

 Житомирський обласний центр крові у партнерстві із мережею кавʼярень «Sharikava» запустили акцію, в рамках якої  кожен, хто здасть кров, зможе отримати ваучер на   капучино та цукерку «Горіх». Їх можна  взяти безкоштовно у будь-якому  закладі цієї мережі в місті.

«Завітай до нашого центру – пройди реєстрацію, лабораторний аналіз крові та огляд у лікаря-терапевта. Якщо є допуск до донації – здавай кров та повертайся до лікаря, щоб отримати ваучер. Завітай у  «Sharikavа»   в Житомирі, покажи ваучер бариста та забери свій напій та цукерку. Кількість ваучерів обмежена, тож поспішай стати донором», – саме такий алгоритм дій описують в обласному центрі крові.

Розповідають, що ідея подібної колаборації виникла саме у них – прагнуть,  аби донорство поширювалося серед свідомої молоді, адже це майбутній фундамент для добровільного донорства. «Sharikava» стали першими, хто оперативно відгукнувся на пропозицію менеджера центру крові, втім, робота у цьому напрямку триває, тож будуть раді співпраці з іншими закладами, компаніями, організаціями і підприємствами Житомира, які також захочуть долучитися і зробити свій внесок у  важливу та корисну справу.

«Житомирський обласний центр крові постійно потребує донорів усіх груп. Щоденно надаємо кров  обласній  клінічній лікарні, обласній дитячій лікарні, обласному перинатальному центру  та військовому госпіталю. Також щотижня  готуємо дози крові, які розподіляються в медичні підрозділи та в заклади охорони здоров’я на території східних областей.

Інколи маємо заготовити понад 200 доз еритроцитів різних груп крові, що перевищує нашу тижневу норму донорів у центрі крові. Активні бойові дії змушують щораз виготовляти ще більше і більше крові для переливання. Близько 60% усієї заготовленої крові йде на потреби військових. Саме тому, щоб мати можливість забезпечувати усі потреби у донорській крові, як цивільних, так і військових, просимо  усіх підтримувати донорський рух та активно  приєднуватися.

Саме ваша кров може врятувати чиєсь життя, – відзначають представники Житомирського обласного центру крові. –  Співробітництво із  популярною та відомою в нашому місті мережею кавʼярень «Sharikava», серед гостей якої переважно молодь, дозволить популяризувати тему донорства і активізувати житомирян. Вони, а також їх друзі, рідні, колеги можуть стати донорами, а потім разом завітати у заклад  і посмакувати напоєм та цукеркою. Вдячні  «Sharikava» за небайдужість та свідому позицію. Щиро сподіваємося, що їх приклад наслідуватимуть й інші, а цей кейс змотивує  багатьох не лишатися осторонь».

У свою чергу менеджери «Sharikava» пояснюють, що звернення центру крові спершу обговорили із колективом і одноголосно вирішили підтримати цю круту ініціативу, адже на сьогоднішній день донація крові, як ніколи, є важливою складовою порятунку життя українців – цивільних людей, постраждалих від наслідків ворожих обстрілів, військових, що боронять країну на східних і південних рубежах, отримуючи важкі поранення, а також всіх тих, хто проходять лікування у медзакладах на мирній території.

 «Подібні акції вже успішно впроваджують в інших містах і ми готові зі свого боку зробити усе можливе, аби й в Житомирі це стало гарною традицією.  Своєю участю перш за все прагнемо донести нашим гостям інформацію про важливість донорства крові,  аби вони, а також наші колеги, долучатися – відвідували центр крові, ставали донорами. Будемо максимально популяризувати це питання, бо центри крові в нашій державі постійно мають поповнювати запаси, а тим паче в період війни, – наголошують в «Sharikava».  – Ні у нас, ні у центру раніше такого досвіду не було, тож не змогли зійтися на тому, яка кількість ваучерів потрібна, адже не знаємо як швидко вони розійдуться.  Щодня підтримуємо зв’язок з представницею Житомирського обласного центру крові Валентиною Поліщук, спілкуємося на цю тему. Вона  повідомляє про  те, скільки ваучерів залишилось. Наразі  готуємо ще 200 ваучерів для донорів».

Відзначимо, що  від початку повномасштабного вторгнення російських військ обласний центр крові проводить День донора (по два-три виїзди щотижня) –  збір крові для Збройних сил України та обласних медичних закладів у Бердичеві, Народичах, Романові, Баранівці, Овручі , Коростені, Звягелі, Попільні, Коростишеві, Олевську та інших громадах Житомирщини.

Графік роботи Житомирського обласного центру крові:  Пн-пт з 08:00 до 13:30 (плазма до 12:00),  контакти  +380 63 822 19 62 або +380 412 33 30 24, м. Житомир, вулиця Кибальчича, 16.

Юлія Демусь

У бібліотеці в Звягелі позбуваються російськомовних книг, а за виручені кошти купують літературу українською (ФОТО)

Спорт на користь ЗСУ: житомирські волонтери збирають донати, популяризуючи ЗСЖ (ФОТО)  Будьте першим, хто прокоментував " «Стань донором – отримай каву і цукерку»: ініціатива обласного центру крові та мережі  «Sharikava» у Житомирі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*