Уряд України змінив правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги

Уряд України змінив правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги

5 вересня Уряд ухвалив постанову, якою змінив правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги. За твердженням урядовців, зміни були напрацьовані спільно з громадськими організаціями та волонтерами в ході публічних обговорень. 

Отож, вже з 1 грудня в Україні планують впровадити доступний електронний інструмент обліку гуманітарної допомоги. За допомогою веб-платформи “Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги ”, організації, які збираються ввезти гуманітарну допомогу, зможуть зареєструватись, авторизуватись на сайті, сформувати та подати декларацію. Декларація шляхом інформаційного обміну буде прямувати на митницю. Система автоматично присвоюватиме декларації унікальний код. А за цим кодом митники пропускатимуть вантаж. 

Окрім того, організації, які ввозять гуманітарну допомогу, тепер подаватимуть публічні звіти після її розподілу. При цьому перед роздачею гумдопомоги організації робитимуть її опис в системі. Потім – вноситимуть дані: коли і де (без зазначення персональних даних осіб) роздано вантаж, чи є залишки і які. Такий механізм, на думку урядовців, покаже шлях гуманітарної допомоги від донора через отримувача до набувачів та гарантуватиме прозорість процесу.  

Важливою зміною також є скасування гарантійних листів, передбачене даною постановою. Таким чином гуманітарна допомога для військових ввозитиметься без додаткового бюрократичного навантаження. 

Водночас передбачається, що інформація про гуманітарні вантажі буде закрита для загалу з міркувань безпеки. 

Наразі Міністерство соціальної політики вже розпочало тестування “Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги” та закликає волонтерів долучитися до цього процесу.

Нагадаємо також, що за продаж гуманітарної допомоги в Україні передбачена кримінальна відповідальність.

Будьте першим, хто прокоментував "Уряд України змінив правила ввезення та обліку гуманітарної допомоги"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*