Таємнича ніч на Андрія Первозванного: ворожіння на судженого

Завтра українці відзначають важливе православне свято — День Андрія Первозванного, одного із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Ніч з 12 на 13 грудня — чарівна, одна з найбільш містичних у році. Вважається, що вона може дати дівчатам відповіді на найпотаємніші питання — відкрити таємниці та розповісти про майбутнього чоловіка. І хоча церква ворожіння на Андрія не схвалює, це не зупиняє більшість дівчат, адже це дуже цікаво, а сам процес відчути себе ворожкою неабияк подобається. Ми підібрали найпопулярніші варіанти ворожіння, тож беріть ручку і занотовуйте:

 • В ніч з 12 на 13 грудня дівчина ховає під подушку 11 аркушів паперу з чоловічими іменами на кожному, один з них має бути порожнім. Вранці потрібно дістати один з аркушів. На ньому буде ім’я майбутнього чоловіка. Якщо трапився порожній аркуш, не засмучуйтеся. адже це може означати, що поки майбутнє залишається таємницею.
 • Вважається, що чоловік, який дівчині присниться на Андрія, стане її чоловіком. Тому, щоб наснився суджений, потрібно подумати про нього перед сном.
 • Дівчата виходять на вулицю, запитують ім’я першого зустрічного чоловіка — таке ім’я буде у судженого. 
 • Ворожіння на непрозорих чашках: в них кладуть цибулю, хліб, сіль, цукор, каблучку, гроші, в одну наливають воду. Потім дівчата обирають по одній. Цибуля обіцяє сльози; хліб — достаток; сіль — неприємності; каблучка — весілля; гроші — багатство; цукор — веселощі; вода — вагітність. 
 • Дівчина бере тарілочку й насипає туди пшеницю, опустивши в неї золоту, срібну, з коштовним каменем і просту каблучку. Потім заплющує очі та дістає одну з них. Срібна — зустріне другу половинку; золота — вийде заміж; з каменем — буде кохана; проста — і далі буде шукати коханого.
 • Ворожіння з туфелькою: дівчина знімає її з лівої ноги кидає за ворота. Якщо носок повернутий назад до воріт, жити дівчині ще рік вдома, якщо в якийсь інший бік — вийде в новому році заміж. 
 • Ворожіння на попелі: треба спалити на тарілці зім’ятий аркуш паперу, а потім запалити свічку, й за тінню, утвореною попелом, визначити свою долю. Якщо побачите обриси будівлі — до вінчання. 
 • У ніч на Андрія Первозванного дівчина бере коробку сірників і, тримаючи її в руках, загадує бажання. Потім витягує сірники, примовляючи на кожну: «збудеться», «не збудеться» або «так», «ні». Останній сірник — відповідь. 
 • Гадання на рушнику: у ніч на Андрія треба вивісити за вікном білий рушник, примовляючи «Суджений-ряджений, прийди і утрися». Якщо вранці він буде вологим, отже, в новому року дівчина вийде заміж. 
 • Щоб поворожити на судженого на воді, знадобиться таз з водою, горіхова шкаралупа, невеликі листочки паперу з чоловічими іменами і недогарок свічки. У шкаралупі необхідно закріпити свічку, запалити її і встановити посередині таза. По його краях розмістити папірці з іменами і чекати, до якого з них попливе «човник» зі свічкою. В результаті можна дізнатися ім’я майбутнього чоловіка.
 • Щоб дізнатися, якою буде майбутнє сімейне життя, необхідно на клаптиках паперу написати варіанти розвитку подій, наприклад, «дитина», «переїдемо», «розбагатіємо», «розлучимося». Ці написи необхідно загорнути в носовичок коханого і покласти собі під подушку. А вранці витягніть папірець.
 • Найпростіший спосіб ворожіння — наворожити образ судженого уві сні. Для цього потрібно взяти гребінець і покласти його перед сном під подушку зі словами: «Суджений-ряджений, прийди і причеши мене».

Нагадаємо, День Андрія Первозванного: історія, традиції, заборони

Будьте першим, хто прокоментував "Таємнича ніч на Андрія Первозванного: ворожіння на судженого"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*