День Андрія Первозванного: історія, традиції, заборони

Щорічно 13 грудня в Україні відзначається день Андрія, православною церквою вшановується апостол Андрій Первозванний. Цього року цей святковий день припадає на п’ятницю 13 — число, що лише збільшує магічну силу свята, адже здавна на день Андрія дівчата ворожили.

Святий Андрій — один з 12 апостолів Ісуса Христа. Він народився в місті Віфсаїді в Галілеї. Його батько був звичайним рибалкою, згодом сам Андрій і його брат Симон (Петро) жили на березі Геннісаретського озера і також заробляли на життя рибальством. Християнська легенда розповідає, що Андрій так і не одружився, став учнем Іоанна Хрестителя. Згідно з Євангелієм, Іоанн направив двох своїх учнів, Андрія Первозванного та Іоанна Богослова до Спасителя, сказавши, що він є Агнець Божий. Андрій перший пішов за Ісусом, а потім привів до нього і свого рідного брата Симона (апостола Петра).

Апостол Андрій першим свідчив про Ісуса Христа як про Месію, він і став найближчим його учнем, тому його називають Первозванним. За християнськими переказами апостол Андрій проповідував у Криму, а потім по Дніпру дійшов до місця, де згодом був побудований Київ. Святий Андрій був розіп’ятий в місті Патри в Греції на хресті Х-подібної форми. Згодом цей хрест прозвали Андріївським.

День Андрія Первозванного має свої традиції і заборони. Хоча апостол Андрій святий, проте цього дня існують традиції і обряди, що мають дохристиянський характер. У народі цей день називається Калита. Молодь влаштовує гуляння, а незаміжні дівчата в ніч на свято ворожать на судженого. Хоча православна церква рекомендує краще піти на службу в храм і помолитися, так жінки зможуть вимолити собі щасливе сімейне життя.

У цей день категорично забороняється шити,ткати, прясти і прати, щоб не накликати біду. Всі інші заборони на Андрія Первозванного йдуть від церкви, і пов’язані загалом з ворожінням.

Будьте першим, хто прокоментував "День Андрія Первозванного: історія, традиції, заборони"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*