Олена Назарець із села Корчівка на Романівщині працює прибиральницею та доглядає зелені насадження на території асфальтного заводу. Вдома обробляє город, має господарство, а молочну продукцію переробляє і щотижня автомобілем доставляє сир в Житомир.
Поруч з цим знаходить час для улюбленої справи – шиє різноманітні речі у техніці печворк (подушки, пледи, ковдри, фартухи, дитячі набори), м’які еко-іграшки, а також створює різноманітні предмети декору, символи прийдешнього року, святкові віночки, ляльки-мотанки та композиції, оздоблює корзини, вишиває.
Зізнається, що влітку часу для цього обмаль, а от взимку можна повністю присвятити себе творчості.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/334277735_899346734604505_9181373464241661740_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/240640331_590418822326891_2759282755611132106_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/238623292_583319389703501_3231404741776266529_n.jpg)
Пані Олена називає себе гіперактивною та енергійною людиною, але три роки тому перенесла операцію з ускладненнями і деякий час потрібно було поберегтися, вести малорухливий спосіб життя і відпочити. Аби чимось себе зайняти, почала шити. Спершу це були домовички, зайці, панно, корзинки. Їх переважно купували місцеві, аби прикрасити робоче місце в магазині або салоні, зробити затишок вдома.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363921989_687625056540303_1692485534131159696_n-1024x768.jpg)
Згодом взялася за пошиття іграшок. Щоразу різний персонаж, образ, емоція і вбрання. Такі вироби особливо тішать дітей. Вони м’які, приємні на дотик, а головне – зроблені з любов’ю та душею: як і все за що береться майстриня.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363746535_686537079982434_53268221047881330_n-1-461x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363719102_686536863315789_8320977763455005076_n-771x1024.jpg)
«Творчість – це моє. Це те, що подобається і приносить задоволення. З шкільних років мала хист до малювання і гарний почерк, готувала сценарії свят, – ділиться Олена Назарець. – Так сталося, що реалізувати свій творчий потенціал повністю я змогла лише нещодавно. Все опановувала самотужки, шукала інформацію, експериментувала з матеріалами і техніками. Якось відкрила для себе печворк (вид декоративно-ужиткового мистецтва, коли за принципом мозаїки зшивають цілісний виріб зі шматочків тканини (клаптиків). Вже давно маю швейну машинку, тому вирішила спробувати. У технікумі навчалася за фахом «Механічна обробка деревини», тож з кресленням дружу і розуміюся на цьому. Потроху все почало вдаватися і тепер приймаю замовлення від односельчан, жителів Романова і Житомира, можу надіслати поштою в інше місто. Нещодавно шила яскравий набір у дитяче ліжечко – косу та іграшки-подушки.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363765739_686537113315764_9036772154490478610_n-1024x771.jpg)
Є у мене досвід пошиття ортопедичних подушок, фартушків. Якщо комусь потрібно зробити швидко, то намагаюся встигнути все оперативно. Погоджую загальний зовнішній вигляд чи конструкцію/форму виробу, його кольорову гаму, а далі дивлюся собі, що з чим краще поєднується, утворює візерунок і так далі. Використовую лише натуральні матеріали – бавовна (бавовняний велюр, перкаль, бязь, бязь gold) для наборів, льон – для фартухів. Перед пошиттям їх потрібно попрати або намочити в холодній воді і висушити, адже нова тканина дає усадку. Мені треба це зробити завчасно, аби тканина не дала усадку в готовому виробі. В якості наповнювача – якісний синтепон чи холофайбер. Роблю все надійно і практично – важливо, аби річ довго слугувала і була корисною новому власнику, бо ж це моя репутація. Серед покупців маю багато знайомих, дехто звертається вже неодноразово. Маю принцип – не робити повторів, це все ручна робота, індивідуальний пошив, так би мовити. Кожна річ – особлива та ексклюзивна. Елементи з наборів, іграшки можна прати у пральній машині, але при температурі не вище 30 градусів – форма і колір зберігаються».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/334298266_136063859116797_4533521502412711662_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/333837058_742632843981108_6970077873893493159_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/334298537_1135977623813696_2829913481977116118_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363773012_686537129982429_4020652673220793508_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/369384733_698013378834804_464543131731432770_n-1024x1024.jpg)
Олена Назарець надає свої вироби для благодійних аукціонів на підтримку ЗСУ, розіграшів у лотереях, які проводять волонтери. Пригадує, як й сама разом з рідними і подругами у перші місяці повномасштабної війни, поки не повернулася до основної роботи, активно допомагала захисникам – готували домашні страви, вареники і випічку на фронт, забезпечували бійців хроном (його люди копали по городах ще у мерзлій землі, а потім вечорами терли вручну), у будинку культури плели маскувальні сітки, а по домівках різали старі речі на смужки для них.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/369459576_698013332168142_7500873641898615993_n-461x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/366690420_698013275501481_5992650506835341715_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/357775696_687624983206977_2830973515408407322_n-1-577x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/363751222_686537029982439_2480216078696459053_n-1-461x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/298962359_818366109532160_8011150999879652154_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/300043355_821928475842590_7886452873047849178_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/313427803_877496170285820_6320600371924879711_n-576x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/313428273_877496373619133_222581521374087120_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/314039898_883672369668200_1105519834593445899_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/318200476_904006417634795_9019473968577496487_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/318064973_696452282144250_7305399324991904068_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/319301926_2062158007315305_5279729416259417038_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/332876488_5781271131970806_2983928155796978467_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/332600788_1654722304971215_3284323093293960353_n-771x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/339308101_587799983086008_954149319567008843_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/08/338929991_213616044603433_1972118741437072980_n-461x1024.jpg)
Юлія Демусь
«Садимо красу-допомагаємо ЗСУ» Оксана Щерба з Любарщини започаткувала «квітучий» флешмоб (ФОТО
Будьте першим, хто прокоментував "Текстильна мозаїка: Олена Назарець із Житомирщини шиє ковдри, подушки та фартухи в техніці печворк (ФОТО)"