Два місяці тому в Житомирі відкрився Центр реабілітації та соціалізації ветеранів «ТіХтоПройшлиКрізьВогонь». Це ініціатива Сергія Твардовського – військового психолога (має досвід служби в ЗСУ від початку повномасштабного вторгнення) та коуча, якому вдалося об’єднати навколо цієї ідеї друзів, однодумців та побратимів.
У грудні 2023-го він презентував Центр громадськості, а згодом провів ресурсні зустрічі, запустив фан-клуб «Друзі ветеранів» та пограму “В гості до сусідів”, налагодив співпрацю із кількома громадами області, провів тренінги для студентів-психологів і в обласному центрі зайнятості.
Наразі ветерани війни, діючі військові та родини полеглих воїнів вже можуть звертатися за допомогою та консультаціями з питань психологічної або юридичної підтримки, супроводу в лікуванні та оздоровленні, житлової та земельної програми, профорієнтації і працевлаштування, соціалізації, воєнної культурної спадщини у Центр реабілітації та соціалізації ветеранів «ТіХтоПройшлиКрізьВогонь» за адресою вул.Покровська, 4. Працюють з понеділка по п’ятницю із 10.00 до 15.00.
Поки що Центр реабілітації та соціалізації ветеранів «ТіХтоПройшлиКрізьВогонь» діє виключно за рахунок благодійних внесків від небайдужих, але у планах заручитися підтримкою Міністерства у справах ветеранів України, аби мати можливість реалізувати масштабні проєкти. Зокрема, у рамках участі в програмі «Акселератор проєктів для підтримки ветеранів» від «Офісу Дій» (захід проходив днями на базі «Veteran Hub» у Києві) Сергій Твардовський мав можливість відвідати Мінветеранів та обговорити подальші кроки у впровадженні спільної діяльності.
«У команді зі мною два майори – діючий військовий психолог Сергій Гаврилюк з Озерного та колишній мій побратим, зампотил мого батальйону Сергій Клен з Бердичева. Я працюю з суспільством з приводу таких комунікаційних правил спілкування з ветеранами і взагалі з’ясування бажання людей бути корисними ветеранам, На постійній основі у нас проходять зустрічі фан-клубу «Друзі ветеранів». Анонси про час і місце публікуємо в соцмережі на сторінці Центру. Ми збираємося у Житомирі та запрошуємо долучатися усіх охочих.
У Бердичеві така зустріч запланована на 10 лютого – після відкриття виставки художника-воїна Олександра Халіфа, який загинув влітку 2022-го на Донеччині. Зараз його роботи представлені в «Gnatyuk Art Center» у Житомирі. Повноцінно фан-клуб працює в Звягелі та Бердичеві, а нещодавно з’явилася пропозиція щодо Андрушівки.
Це все буде тиражуватися – ми відкриті до того, аби ділитися алгоритмом, допомагати тим, хто хоче працювати в цьому ж напрямку, бо сьогодні це дуже актуально і важливо, – наголошує Центру реабілітації та соціалізації ветеранів «ТіХтоПройшлиКрізьВогонь» Сергій Твардовський. – Що стосується офісу на Покровській, то там, фактично, робимо первинний скринінг. До нас приходить людина, заповнює один листок, де вказує дані про сімейний стан, ситуацію з роботою (в пошуках, працює, чи задовільняє її нинішнє місце роботи), стан здоровя.
Відштовхуючись від цього, ми розуміємо, кого на які події запрошувати. Будуть лекції про пільги для ветеранів, медичний супровід, окремо будуть просвітницькі теми щодо можливостей, які пропонуються державою, громадськими організаціями (проєкти, програми, гранти для професійної реалізації, підприємництва). Спікери вже є, зараз визначаємося з датами і вже в лютому-березні буде кілька таких заходів. Загалом працюємо з ветеранами та їх родинами. Зараз є чотири родини (дружини та діти), які приходять до нас і дуже задоволені. З діючими військовими трохи складніше, бо вони не прив’язані до місця і важче спланувати участь у лекціях, приміром, чи вибудувати стабільну стратегічну комунікацію, але ми нікому не відмовляємо.
У найближчі дні опублікуємо інформацію про сімейну програму для дружин і дітей ветеранів. Маю команду, яка активно над цим працює і пишемо деталізацію. Наступний крок, який плануємо ближче до літа, – наметове містечко «Місце сили», де протягом 11 років збиралися діти, а тепер хочемо чергувати: одна зміна – діти, одна зміна – ветерани. Буде формат на дві категорії. Третє, що розглядаємо на перспективу – реабілітаційно-освітній курс для людей віком 35+, де є апгрейд по психологічній освіті, юридичній, комп’ютерна грамотність, історія України, основи здоров’я. Програма розписана на три тижні з умовою проживання спільного з можливістю двічі навідатися додому. З понеділка по суботу люди житимуть разом, плюс навчання, спорт, басейн, екскурсії по Бердичеву, Житомиру, Києву. Це було б продовженням нашого точкового контакту з ветеранами – системне і довготривале. Шукаємо в Житомирі приміщення для цього на 350-400 м2».
Будьте першим, хто прокоментував "«ТіХтоПройшлиКрізьВогонь»: про діяльність Центру реабілітації та соціалізації ветеранів у Житомирі (ФОТО)"