Житомирщина увійшла в трійку найкомфортніших регіонів для ведення бізнесу (ІНФОГРАФІКА)

Житомирська область посіла третє місце у рейтингу найкомфортніших регіонів для ведення бізнесу в Україні. Такі результати рейтингу «Regional Doing Business 2018», розробниками якого вдруге стали Офіс ефективного регулювання та Спілка Українських Підприємців оприлюднили фахівці незалежного неурядового експертно-аналітичного центру BRDO.

Рейтинг очолила Вінниччина, яка отримала 334 бали. З невеликим відривом від неї Франківщина – 332 бали. І третє місце посіла Житомирська область – 313 балів.

Оцінювання проводилось за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування вітчизняних підприємців.

У фокусі дослідження шість напрямків взаємодії підприємців із владою: створення підприємства, сплата місцевих податків, одержання дозволів на будівництво, оформлення земельних ділянок під об’єкти нерухомості, приєднання до електромереж та якість електронних сервісів. Максимальний бал, який могли отримати регіони – 600.

«Коли рік тому ми презентували перший рейтинг і давали рекомендації органам місцевого самоврядування щодо покращення умов започаткування та ведення бізнесу ми відверто не дуже вірили у прогрес.  Проте він є. Вінниччина має найбільший в загальному заліку. Житомирщина – по компоненту створення підприємства, тепер вона може мотивувати підприємців переїжджати до них та відкривати бізнес. Чернігівщина готова конкурувати за об’єкти будівництва та має прогрес у відведенні земельних ділянок. А от Харківщина та Донецький регіон найбільш лояльні до бізнесу по сплаті податків», – розповів заступник голови BRDO Денис Малюська.

За його словами,  цього року під час оцінювання додали новий компонент – електронні сервіси, які виявились найбільш цікавими та неочікуваними.

Експерти порівняли лідерів українського рейтингу з іншими містами світу – лідерами загального рейтингу Світового Банку DOING BUSINESS. І результати виявилися досить неочікуваними.

Наприклад, щоб одержати дозвіл на будівництво, в Загребі (Хорватія) потрібно витратити 146 днів, в Алмати (Казахстан) – 123 дні, в Чернігові – лише 67 днів. Створити підприємство в Кошице (Словаччина) можна за 19,5 днів, в Бразі (Португалія) – 6,5 днів, в Житомирі – 7 днів.

Разом з тим, експерти BRDO розробили ключові рекомендації, які мають покращити інвестиційний клімат та допомогти у розвитку бізнесу в регіонах України:


Нагадуємо, раніше: Житомир несподівано увійшов у топ-10 найкомфортніших міст України

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщина увійшла в трійку найкомфортніших регіонів для ведення бізнесу (ІНФОГРАФІКА)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*