Житомир несподівано увійшов у топ-10 найкомфортніших міст України

Цьогорічний рейтинг міст – ювілейний, оскільки він вже 10-й  за рахунком.Попри очікування, столиця не на першому місці. За рейтингом журналу «Фокус», трійка фіналістів в номінації «комфортне місто»: Харків, Вінниця та Київ відповідно. Житомира у трійці поки що немає. Але, з іншого боку, він і не плентається у хвості…  

Максимально можливий бал, що могло отримати місто – 100. Але найвищий показник рейтингу склав лише 67,1 бал, і його отримав Харків – цьогорічний переможець. Вінниця має 61,5 бала, а столиця України Київ – 55,9.  Далі йдуть Львів та Одеса. Не пасе задніх і наше місто. Житомир увійшов до топ-10 та посів 9 місце в рейтингу із загальною кількістю балів 48,5. Цікаво, що минулого року Житомир займав 12 позицію в рейтингу і отримав 46,5 бали. У 2016 році Житомир посідав 11 місце.

Що і яким чином оцінювалося?

Стан економіки: співвідношення між середньою заробітною платою і ціною базового споживчого кошика, ціна придбання квартири з однією кімнатою.

Якість освіти та можливість працевлаштування: рівень зайнятості, чисельність шкіл і вищих навчальних закладів.

Якість муніципальних послуг.

Перспективи у сфері ведення бізнесу.

Безпечність проживання.

Транспортна інфраструктура.

Стан екології.

Житомиру присвоїли високий бал за високий рівень зайнятості населення працездатного віку. Також Житомир може похизуватись відносно недорогим житлом та задовільним станом екології. Якщо аналізувати плюси та мінуси Житомира, можна виокремити таке.

Плюси:
– дешеве житло;
– відносно непоганий стан екології.

Мінуси:
– невеликі заробітні плати;
– низький рівень інвестиційної привабливості.

Розбираємо рейтинг «по кісточках»

Житомир – такий собі середнячок: ні туди і ні сюди, не погано, але й не надто добре. Як повідомили в журналі «Фокус», більшість жителів загалом задоволена станом міста. За результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг», місто отримало оцінку 3,1 з можливих 5.

Щодо клімату інвестиційної привабливості, то Житомир увійшов до п’ятірки українських міст – але, на жаль, з кінця. Вочевидь, інвестори не вважають житомирські умови сприятливими для того, щоб вкладати сюди кошти. І буквально днями Times.Zt.Ua пояснював, чим це може бути викликано.

Слабке місце Житомира – середній рівень заробітних плат. Тут ця сума сягає лише 6 тисяч 800 гривень.

На даний час Житомир займається пошуком своїх унікальних особливостей. Не так давно Житомир і Львів підписали меморандум про культурне співробітництво. Меморандумом започатковано співпрацю між Житомиром і Львовом в галузі науки, освіти, мистецтва, спорту, туризму і молодіжного обміну. Співпраця з Львовом та переймання його позитивного досвіду має бути корисним для Житомира. Приплив туристів, розвиток культурного життя та створення достойного іміджу міста – все це неодмінно покращить життя житомирян.

Сухомлин та Садовий підписують меморандум

Туризм – достатньо перспективна галузь для нашого міста. Історія та пам’ятки, особливі місця та заклади, неперевершена природа – все це приверне увагу людей, якщо цю «цукерку» загорнути в правильну обгортку.

Водночас Житомир вже намагається йти в ногу з часом. Місто одне з перших в Україні впровадило у тролейбусах оплату за допомогою безконтактних банківських карт. Круто? Так! Незвично? Так. А от чи дієво – це вже інше питання…

Вже частіше центральними вулицями міста прогулюються цілими родинами. Поширення набувають святкові гуляння на свята, що влаштовують для цілого міста: День міста, День молоді, День батька, Різдво, Великдень тощо. Серед городян, можливо, знайдуться скептики, які піднімуть 9 місце Житомира на сміх. Так, скрізь є проблеми, наше місто – не виняток, і ми про це постійно пишемо. Водночас, якщо судити з оцінок, можна твердо говорити про те, що жодне українське місто не є ідеальним для життя.

Тетяна ОВСІЄНКО

Раніше TIMES.ZT писав: Основні проблеми Житомира на загальнодержавному, обласному та міському рівнях

Будьте першим, хто прокоментував "Житомир несподівано увійшов у топ-10 найкомфортніших міст України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*