Цього року в Україні трансформують екстрену медичну допомогу

В Україні продовжується медична реформа. 99% комунальних закладів первинної допомоги перейшли на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Отож реформування первинної ланки практично завершено, а відтак цього року зміни очікують передусім екстрену медичну допомогу та вторинну ланку.

Про це завляє Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«У 2019 році реалізуємо пілотний проект реформи екстреної медицини у 5 областях України та місті Київ. Оновлюємо матеріально-технічну базу «швидкої», проводимо навчання медпрацівників. Впроваджуємо центральну електронну систему, щоб робота диспетчерських служб була більш ефективною. Далі розповсюдимо зміни на всю Україну», – зазначає чиновник.

Прем’єр також наголошує, що цьогоріч планується запуск програми «Безкоштовна діагностика». Відповідно до цієї програми, пацієнти, за направленням свого лікаря, зможуть безкоштовно отримати діагностичні та лікувальні послуги. До них входять різноманітні аналізи, мамографія, 5 видів рентгену, ехокардіографія, ЕКГ та 6 видів УЗД.

Окрім того, підготовка до трансформації очікує і спеціалізовану допомогу: поліклініки та стаціонари.

З 1 січня 2020 року нові механізми фінансування запрацюють на всіх рівнях медичної допомоги — від первинної ланки до стаціонару.

Нагадаємо також, що з 1 березня в Україні у тестовому режимі запрацювала електронна медична картка, а з 1 квітня за програмою «Доступні ліки» лікарі почали виписувати електронні рецепти.

Будьте першим, хто прокоментував "Цього року в Україні трансформують екстрену медичну допомогу"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*