У Генштабі ЗСУ не виключають, що білорусь готується до участі у війні проти України

Наразі ймовірність проведення повторної наступальної операції з території республіки білорусь залишається низькою. Разом з тим, останні події показують, що Лукашенко готується втягнути свою країну у війну.

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України бригадний генерал Олексій Громов.

За його словами нарощування російської військової присутності на території білорусі триває ще з середини жовтня. Більше того, до підготовки російських підрозділів як інструктори залучаються військовослужбовці збройних сил білорусі.

“Таким чином кремль використовує офіцерський склад та полігонну інфраструктуру білорусі для відновлення боєздатності існуючих, а також підготовки новостворених підрозділів збройних сил російської федерації“,

– заявив генерал.

Водночас у білорусі до 1 березня 2023 року продовжено обмеження на в’їзд та перебування громадян у прикордонній смузі в районах Гомельської області, що межують із Київською та Чернігівською областями України. А у прикордонних районах Брестської області минулого тижня тривав процес агітації вступу добровольців до підрозділів територіальної оборони. При цьому днями палата представників білорусі схвалила законопроєкт про запровадження смертної кари за державну зраду для військовослужбовців та представників державної влади.

«Не виключено, що такі дії режиму лукашенка є одним із кроків у межах підготовки до участі у війні проти України»,

– констатував генерал.

Нагадаємо також, що 13 грудня білорусь розпочала раптову перевірку бойової готовності військ.

Будьте першим, хто прокоментував "У Генштабі ЗСУ не виключають, що білорусь готується до участі у війні проти України"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*