У Житомирі пластуни влаштували майстер-клас з писанкарства для військових у госпіталі (ФОТО)

У 2022-му після початку повномасштабного вторгнення російських військ, вперше за 14 років, осередок НСОУ «Пласт» у Житомирі тимчасово припинив свою діяльність. На його базі створили БФ «Волонтерський штаб «Перемога», який активно працював протягом весни та літа: для потреб військових на передовій купували і передавали прилади, амуніцію, спорядження, турнікети, медикаменти, продукти харчування, проводили благодійні акції по збору коштів для ЗСУ.

З вересня минулого року житомирський осередок НСОУ «Пласт» повністю повернувся до роботи та навіть проводить набір для дітей і дорослих віком від 6 років. Щотижня влаштовують заняття та сходини, приєднуються до загальноміських ініціатив, а паралельно продовжують підтримувати захисників та допомагати їм.

На День молоді на Михайлівській облаштували свою локацію, де продавали смаколики і мерч, а на День Незалежності проводили серію тематичних кінопоказів, ще було три благодійних квартирники за участю місцевих музикантів. Все це передбачало збір коштів для закриття запитів, які отримують від ЗСУ. Крім цього, у березні збирали книги для військових, що проходять лікування у госпіталях.

Напередодні Великодня представники місцевого осередку НСОУ «Пласт» відвідали воїнів у Житомирському госпіталі та влаштували для них тематичний майстер-клас, під час якого хлопці вчилися розписувати писанки.

«Така ідея у нас виникла якось випадково, але ми ні хвилини не вагалися, що потрібно її реалізувати. Нам за велику радість і честь провести час із захисниками, поспілкуватися, дати можливість їм трохи відволіктися, спробувати свої вміння у писанкарстві. Власне, це найменше, що ми можемо зробити для них перед наближенням такого світлого свята, – говорить ст.пл.вірл. Віта Маковська, Ls, яка після виборів минулого місяця очолює осередок НСОУ «Пласт» у Житомирі.

– Окрім майстер-класу, також співали українські пісні під гітару. Все відбувалося у дуже позитивній атмосфері. Спершу ми розповіли про виникнення писанки та символізм її орнаментів. З собою захопили усі необхідні матеріали, тож далі військові могли зосередитися на процесі розпису. До речі, для всіх такий досвід був перший. Ніхто раніше не мав справу з писанкарством, але пообіцяли, що після повернення з війни, це стане традицією у їх родинах. Серед учасників були бійці різного віку, з різних регіонів країни. З-поміж представлених орнаментів кожен знайшов щось для себе або творчо переосмислив ці образи. Вони так вправно виводили лінії. Треба було бачити.

Дивувалися і тішилися як діти, коли побачили готовий результат. Ми й самі були сповнені радісних почуттів і натхненні після такої продуктивної зустрічі. Ці писанки армійці забрали собі на згадку. Увага, цікаві та корисні активності – чудова можливість військовослужбовців перезавантажитись».

За словами Маковської, у планах – проведення інших заходів у госпіталі, а бажаючі підтримати, допомогти та долучитися можуть писати свої пропозиції на сторінках житомирського «Пласту» в Інстаграм та Фейсбук.

Юлія Демусь

У госпіталі та на передову: житомирянка Крістіна Кувшин у своїй студії шиє одяг для воїнів (ФОТО)

Мистецтво зцілює: арт-терапія для військових, ветеранів війни та рідних загиблих воїнів у Житомирі (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі пластуни влаштували майстер-клас з писанкарства для військових у госпіталі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*