У Житомирі відбудуться перші змагання зі скандинавської ходьби (ФОТО)

Скандинавська ходьба – сучасний спорт, що набуває популярності в Україні. У Житомирі індивідуальні та групові заняття майже два роки організовує Ірина Снігурівська, керівниця представництва ГО «Українська федерація скандинавської ходьби» в Житомирській області.

– Пані Ірино, скільки зараз житомирян тренується під вашим керівництвом? Кого більше? Дівчат чи хлопців?

– Близько двох тисяч житомирян побували на інформаційних зустрічах та практичних тренуваннях. Частина з них ходить на індивідуальні тренування, а хтось постійно відвідує групові заняття. Зараз я реалізую інформаційно-просвітницький проект «Оздоровчий рух – енергія здоров’я, енергія життя», який підтримала Житомирська міська рада. Разом з однодумцями проводимо інформаційні заняття в навчальних закладах Житомира. Школярі мають можливість не лише дізнатися про скандинавську ходьбу, а й потренуватися. Спочатку більше цікавляться хлопці, але регулярно відвідують тренування дівчата. Наймолодшим учасником був Іван, якому всього 5 років. Він приходив на заняття разом із мамою, а потім навіть тато долучився.

– Як і чому обрали саме скандинавську ходьбу?

– У мою сім’ю вона прийшла як допомога у проблемах із хребтом, які були ще з юності. Спочатку я із посмішкою дивилася на людей з палицями, але згодом цікавість взяла гору. На одному з заходів познайомилася з засновником першої в Україні Школи оздоровчої скандинавської ходьби Ігорем Єфіменком. Тоді мій інтерес переріс у вивчення техніки та розуміння цього виду спорту зсередини, його користі. Згодом я пройшла навчання і стала інструктором. У 2018 році очолила відокремлений підрозділ ГО «Українська федерація скандинавської ходьби» в Житомирі та області, пройшла семінар, отримала сертифікат і була зареєстрованою в реєстрі суддів змагань зі скандинавської ходьби.

– У 2018 році ви брали участь на Чемпіонаті світу в Польщі. Скандинавська ходьба в Україні та за кордоном. Різниця є?

– На чемпіонаті я долала 5 кілометрів. Емоції переповнювали й від того, що разом з іншими колегами ми достойно представили Україну, і тому, що ми були разом із 550 учасниками з 14 країн світу!!! На змаганнях було дуже багато дітей, чоловіків, жінок, людей з обмеженими можливостями та людей старшого віку. І хоча ми не розуміли французьку, пакистанську, італійську мови, але всі були як одна велика сім’я.

Ірина Снігурівська на Чемпіонаті світу-2018 зі скандинавської ходьби

За кордоном до скандинавської ходьби ставляться з любов’ю і гордістю. В Україні вона лише набирає обертів. Хоч кількість її прихильників постійно й збільшується, хочеться, щоб все було швидше.

– А як щодо майбутніх планів? Коли чекати на перші офіційні змагання з цього виду спорту в Житомирі?

– Чемпіонат світу надихнув мене і моїх колег на перший в Україні захід обласного рівня. Це буде свято скандинавської ходьби. Перші відкриті змагання «Житомирська осінь з NORDIC WALKING-2018» відбудуться 6 жовтня 2018 року. Ті, хто вже опанував техніку, зможуть позмагатися на дистанції 3 км, а початківці долатимуть 1 км. Разом зі співорганізаторами ми готуємо майстер-клас зі скандинавської ходьби для усіх охочих, різні конкурси та подарунки. Початківці й ті, хто ще не має палиць для скандинавської ходьби на змаганнях можуть отримати їх в оренду.

Очікуємо, що учасниками змагань стануть не лише житомиряни (дорослі та діти) та представники з інші міст України, а й гості з-за кордону. На змагання приїде чемпіонка світу-2018 Тетяна Сіроткіна з Києва. Це велика честь.

Усі учасники мають попередньо зареєструватися тут або за номером: (093) 733-06-20. Реєстрація триває до 4 жовтня.

– Круто! З почином. (Усміхаюсь). Лижники використовують скандинавську ходьбу під час міжсезоння в якості підготовки. Для простих людей – це класний спосіб підтримки м’язів у тонусі й тренування витривалості. Яка ще користь від цього виду спорту?

– На тренуваннях ми використовуємо вправи з йоги, плавання, тренажери… Кожен, хто це любить, знайде для себе користь і у скандинавській ходьбі. На заняття йдуть з різними цілями. Наприклад, одна з наших дівчат завдяки тренуванням втратила 25 кг зайвої ваги. Найголовніше, що нас усіх об’єднує позитивне ставлення до життя, гарний настрій, взаємоповага та робота на результат.

За рекомендаціями ВООЗ, для підтримки здоров’я і нормального стану серцево-судинної системи людині щодня необхідно проходити не менше 10 тисяч кроків або займатися будь-якою безперервною фізичною активністю не менше 40 хвилин. Усе це про скандинавську ходьбу. А ще за вона стабілізує артеріальний тиск.

Крім цього, під час тренування в процесі руху працюють 90 % м’язів всього тіла, а ще послідовно формується правильна постава. Внаслідок регулярних занять зміцнюються м’язи ніг і тулуба. Вже після декількох уроків і правильного харчування може знизитися вага, покращуються обмінні процеси в організмі. Свіже повітря і пейзажі, які постійно змінюються під час тренування, прекрасно заспокоюють і допомагають зняти стрес. І це лише невелика частина позитивного впливу на наш організм скандинавської ходьби.

– Хто не може займатися скандинавською ходьбою? Є якісь протипоказання?

– Обмеження є. Наприклад, під час відновлювального періоду після операцій, коли людина з температурою або під час загострень захворювань, що пов’язані з опорно-руховим апаратом, тренування відвідувати не можна.

– А що потрібно для першого заняття? Це дорогий вид спорту?

– Насамперед бажання. Освоїти техніку можна за одне або декілька занять. На початку тренування ми робимо розминку, а далі кожен працює над індивідуальними завданнями, обираючи свій темп і швидкість.

Настанови перед тренуванням

Як і в інших видах спорту, тут є свій спортивний інвентар, ціна якого буде залежати від уподобань учасника, проте головне, щоб палиці були саме для скандинавської ходьби. В них має бути спеціальне кріплення на кисть руки та темляк-рукавичка, а кінець палиці повинен мати форму чобітка. Для перших тренувань ми, інструктори, надаємо палиці в оренду, а потім допомагаємо підібрати палиці індивідуально кожному. Їхня вартість стартує від 600 до 6000 гривень. Враховуючи те, що ви користуватиметеся ними не один рік, то така вартість є прийнятною.

Житомирські школярі досліджують скандинавські палиці

Крім палиць, має бути зручне взуття, що повністю охоплює стопу та п’ятку, а також пляшечка води.

– Розкажіть про суть основних вправ, які треба опанувати в першу чергу, щоб мати результат.

– Одна з важливих умов – це прислухатися до інструктора. Ми звертаємо увагу на дихання, поставу та інші чинники, які ведуть до результату. З основного: правильно задіяти плечовий пояс, рух палиць навпроти руху ніг (противошаг), перекати з п’ятки на носок і правильне володіння палицями. Якщо навіть кут, під яким ставиться палиця інший (неправильний), то і результат для організму буде іншим.

Одна з обов’язкових вправ на тренуванні

Школа скандинавської ходьби, випускницею якої є я, готує сертифікованих спеціалістів та упродовж року ми проходимо ще курси для вдосконалення знань з різними спеціалістами: з опорно-рухового апарату, серцево-судинній системі… Тому можемо порекомендувати вправи індивідуально для кожного.

Під час тренування

– У якій формі і як довго триває тренування?

– Залежно від того, хто є на занятті. Дорослі чи діти? По-різному. Зазвичай тренування складається із трьох частин: зарядки, основної частини (ходьби) і в кінці ми виконуємо спеціальні вправи (заминку). Для дітей, наприклад, зарядка може мати форму естафети, а вправи легші. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути! (Усміхається). Тому запрошую усіх охочих на практичні заняття.

Так спортсмени дякують один одному після тренування

Аліна ДЕМБІЦЬКА

Фото з архіву Ірини Снігурівської


Нагадуємо:

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відбудуться перші змагання зі скандинавської ходьби (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*