IT LAB STUDIO
HOVER
INNA BILA

У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»

DSC 0207 777x437 - У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»

Сьогодні, 21 липня, Україна відзначає день народження Олега Ольжича. Він — безкомпромісний митець, замилований красою рідної України, захоплений археологією, і словом і ділом відроджував поневолену Україну.

Крім цього, в спекотний липневий день з різницею в 1 рік народилася не менш знакова постать — Олена Теліга. ЇЇ ім’я означає смолоскип. Гарячою вона була не тільки за вдачею, але й за творчістю. Багато її творів було спалено, але сьогодні, як фенікс, поетеса Олена Теліга відродилася. Обом переважну частину свого життя довелося мешкати на чужині. Ольжич та Теліга належали до ОУН, боролися за незалежну Україну й загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. 

 

DSC 0211 1024x683 - У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»

Саме тому сьогодні у Житомирі організовано «Olzhych — birthday party». За Домом української культури зібралося більше 20 житомирян, аби згадати про Олега Кандибу, Олену Телігу та ким вони були. Крім історичної згадки про творчість та патріотичну боротьбу, на «вечірці» також зробили постановку дружньої розмови діячів, відтворили пісні та вірші під звуки гітари. 

DSC 0224 1024x683 - У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»

«Щороку я задумуюсь — якась таємниця, чому людина, яка відвідувала найкращі університети світу, будучи в Оксфорді, в Єлі, Штатах та інших європейських вузах не залишилася спокійно жити й заробляти, читаючи лекції про археологію та трипільську культуру, яку він вивчав. Доречі, у 22 роки він був наймолодшим доктором археологічних наук у світі, знав 9 мов, але ризикнувши всім, пішов виборювати незалежність України. Я вважаю, що дружба Теліги й Ольжича — це велика загадка, яка далеко не довивчена. Вона дійсно була його бойовою подругою. Вони обоє любили життя, шалено кохали, жили в пригодах та екстрімі. Ольжич знав, що його заарештують, і нікуди не тікав. Він сидів у львівській квартирі й чекав, коли за ним прийдуть. І дійсно прийшли, забрали і врешті закатували у концтаборі для особливо важливих в’язнів у Заксенгаузені й спалили його тіло там», — розповіла депутатка Житомирської облради Олена Галагуза.

DSC 0217 1024x683 - У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»
DSC 0213 1024x683 - У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»
DSC 0233 1024x899 - У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»
DSC 0221 1024x683 - У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»


Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відбулась «Olzhych — birthday party»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*