У Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр (ФОТО)

У Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр

Сьогодні, 29 серпня, на базі Житомирського медичного інституту відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу за підтримки UNICEF.

За словами керівниці крос-секторального проєкту UNICEF у Житомирській області Маргарити Сіранчук, навчальний центр має дві зони: тренінгову, де можна проводити різноманітне навчання по догляду за дітьми, як для медиків, студентів, так і для майбутніх батьків, а також симуляційну зону, де можна отримати практичні навички:

«У нас у проєкті було передбачено впровадження нової унікальної моделі кращої турботи за розвитком дитини до 1000 днів. Що це за програма? Звучать якісь складні слова: турбота з народження, патронаж… якщо простою мовою це проєкт про кращий догляд за дітьми, це повернення тієї патронажної моделі, коли медична сестра або педіатр приходить додому, оцінює екокарту сімї, дивиться, де може бути ризик для дитини. 

Якщо ми говоримо про центр, який з’явився в Житомирському медичному інституті, то тут дві зони: тренінгова та симуляційна. Тренінгова зона – це, звісно, навчання медичного персоналу, навчання студентів для поліпшення надання якості послуг, а також ми хотіли б зробити зону, де мами зможуть отримати відповіді на питання про догляд за дитиною до її народження. І у нас зараз є психологи, яких ми також можемо долучити до цього. У симуляційній зоні ми вже навчатимемо практично: як правильно кутати дитину, як правильно кормити грудьми, як передавати дитину від матері до батька, як правильно мити дитину та багато іншого». 

Уже 15 закладів охорони здоров’я на Житомирщині надають такі послуги та забезпечують якісним доглядом новонароджених та дітей віком до 3-х років. 

Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко висловив вдячність представникам UNICEF за постійну підтримку та допомогу, яка надається не лише Житомирщині, а і всій Україні:

«Мені надзвичайно приємно відкривати сьогодні вже третю локацію з представниками UNICEF, і дійсно, той об’єм допомоги, який надається UNICEF на Житомирщині та в Україні загалом – викликає неабияку вдячність». 

Також UNICEF передали обладнання для телемедицини Медичному центру ТОВ «Пролісок+» у Малині, Овруцькому центру первинної медико-санітарної допомоги, Центру первинної медико-санітарної допомоги Радомишльської міської ради та Житомирському медичному інституту.

Нагадаємо, робототехніка, 3D-принтери та VR-окуляри: у Житомирі презентували перший STEM-хаб для дітей (ФОТО).

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі відкрили перший в Україні тренінгово-ресурсний центр (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*