У Житомирі вкотре намагаються знищити дитячу поліклініку

Днями містом пронеслися чутки, що у Житомирській дитячій поліклініці, що розташована на вулиці Ріхтера, планують звільнити половину лікарів та медсестер. І це враховуючи те, що до Житомира переїхало багато родин переселенців, а талончики до деяких спеціалістів не можливо вхопити вже за годину після їх появи.

У поліклініці чутки підтвердили. Більше того, стало відомо, що першочергово планують звільнити лікарів-офтальмологів, інструктора ЛФК та масажистів. При цьому, аби створити незручні для роботи умови, лікарям попередньо знизили заробітні плати. І це при тому, що дітей, які відвідують поліклініку не стало менше.

На обслуговуванні нашої поліклініки зараз практично 50 тисяч дітей. На кожні 10 тисяч дитячого населення має бути одна посада лікаря, офтальмолога дитячого, і медичної сестри. Ну, нас виявляється дуже забагато – 5 офтальмологів і 5 медичних сестер, і три наших лікарі, і дві медичні сестри поставлені в чергу на скорочення“,

– розповіла завідувач офтальмологічним відділенням Раїса Левченко.

І справді наразі у поліклініці є змога попасти лише до двох офтальмологів, в результаті чого під кабінетом знову з`явилася жива черга, а офтальмолог тільки за перші три години робочого часу нині приймає понад 30 маленьких пацієнтів.

Директор лікарні намагається зняти з себе усю відповідальність, звинувативши в усьому Національну службу здоров’я, яка мовляв зменшила фінансування на 12 млн порівняно з попередніми роками.

Водночас у НСЗУ запевняють, що це сама лікарня у 2023 році уклала договір на меншу кількість пакетів послуг.

Цікаво, що при цьому в управлінні охорони здоров’я Житомирської міської ради про оголошені скорочення навіть не знають.

Про те, що будуть скорочуватись лікарі, в мене жодної інформації немає. Наразі йде мова про те, що скорочуються вільні ставки, там, де люди працювали на півтори ставки, людина залишається і працює на ставку“,

– виконуюча обов’язки начальника управління Наталія Сокол.

Однак, доки керівництво перекидається шапками, лікарі вже готуються до звільнення та подальшого об`єднання з дорослою поліклінікою.

Схоже хтось знову поклав око на дитячу поліклініку і просто доводить заклад до самознищення. Як то кажуть, гроші не пахнуть. От тільки у програші залишаться передусім маленькі пацієнти.

Щоправда батьки Житомира вже не раз спасали поліклініку від охочих захопити приміщення. Є надія, що спасуть і нині. Тож останнє слово за батьками.

Нагадаємо також, що до лікарні ім. Башека приєднали Житомирську дитячу стоматологічну поліклініку.

2 коментарів до "У Житомирі вкотре намагаються знищити дитячу поліклініку"

  1. Нажаль, дійсно НСЗУ виставляє додаткові умови, які унеможливлюють надання певних медичних і субмедичних послуг, також не фінансують певних фахівців які працюють в мед.установах, також активно використовують понижуючи коофіціенти при оплаті медичного випадку і т.д. Все це приводить до недофінансування закладу, скорочення персоналу і т.д. можу просто констатувати що дії МОЗ та НСЗУ примушують місцеву владу та заклади до таких дій, абсолютно відірвані від реальності і направлені на скорочення видатків. А головне: всім цілі медичної реформи провалені!!! І все це робиться під гарними гаслами і аргументами, вчергове нас всіх просто тримають за дурнів.

  2. Чому не передбачена кримінальна відповідальність за знищення такого необхідного закладу? В часи війни ще й втратити захист здоров’я дітей – що може бути страшнішим? Завдяки лікарям цієї поліклініки мої діти та онуки долали хвороби, зміцнювали здоров’я. Зараз записатися до лікаря майже неможливо! Що ж планується після закриття закладу? Приватна лікаря?За що ж гинуть наші воїни?

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*