У Житомирі перед судом постане містянин, який незаконно переправив за кордон 12 військовозобов`язаних чоловіків

Використовуючи підроблені документи, 39-річний житомирянин налагодив схему незаконного виїзду за кордон військовозобов`язаних. Загалом фігурант допоміг виїхати за кордон 12 чоловікам. Половина з них так і не повернулись до України. 

За даними слідства, для реалізації своєї схеми, чоловік через підставних осіб зареєстрував у 2022 році два благодійних фонди. Надалі до органів державної влади направлялись листи-пропозиції та подання від цих організацій щодо включення чоловіків у загальноукраїнську систему «Шлях». Йшлося про безперешкодний перетин кордону для перевезення товарів гуманітарної допомоги.

Організатор підшукував бажаючих виїхати за кордон чоловіків та пропонував їм свої послуги. У подальшому, після оформлення необхідних документів, він надавав «клієнтам» поради, як діяти у різних ситуаціях під час перетину кордону, аби не бути викритими.

Загалом, в результаті слідства, було викрито 14 фактів незаконного виїзду чоловіків за межі України (двоє з них виїздили двічі) та 9 фактів підроблення документів та їх використання.

Відтак щодо 39-річного організатора злочинної схеми відкриті кримінальні провадження за ч.ч. 1, 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.

23 травня обвинувальний акт було скеровано до суду. Тепер спритному організатору загрожує ув’язнення строком від 5 до 7 років.

Окрім того, нині триває судовий розгляд ще одного провадження про підроблення документів та їх використання, у якому обвинувачений також є фігурантом.

Нагадаємо також, що на Житомирщині судитимуть трьох жінок за спробу незаконно вивезти військовозобов`язаного за кордон.

Будьте першим, хто прокоментував "У Житомирі перед судом постане містянин, який незаконно переправив за кордон 12 військовозобов`язаних чоловіків"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*