Україна отримає від Литви шість радарів Amber-1800

Україна отримає від Литви шість радарів Amber-1800

Україна отримає від Литви нову військову допомогу – шість радарів Amber-1800. Про це у пʼятницю, 17 травня, повідомили у Міністерстві оборони Німеччини.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус підкреслив рішучу підтримку Литвою України в її боротьбі проти агресії рф. Він також зауважив, що Литва досягає надзвичайно високого рівня у військовій допомозі. Зазначається, що Литва бере участь в ініціативі Негайні дії з протиповітряної оборони, яку започаткувало Міноборони і Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини. Вона спрямована на посилення протиповітряної оборони України.

За словами Пісторіуса, супутній продаж шести радіолокаційних систем Amber-1800 є внеском Литви в порятунок життів в Україні.

«Дякую вам також за участь у нашій ініціативі щодо протиповітряної оборони», – додав він.

Amber-1800 – це мобільна наземна радіолокаційна станція, розроблена компанією LitakTak в Литві. Ця станція призначена для автоматичного виявлення повітряних об’єктів і визначення їхніх координат за азимутом і дальністю.

В Україні станція локалізована під назвою Бурштин-1800. Вона монтується на напівпричіп. У 2019 році було продемонстровано зразок на шасі КрАЗ-7634.

Нагадаємо, з 18 травня змінюються правила виїзду за кордон для низки категорій українських громадян.

Будьте першим, хто прокоментував "Україна отримає від Литви шість радарів Amber-1800"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*