Сергій Лілякевич із Коростишева свого часу здобув освіту гірничого інженера у Житомирському державному технологічному університеті і близько п’яти років працював майстром у кар’єрі по видобутку лабрадориту, в обробній галузі. Згодом влаштувався у фірму, яка займалася питаннями приватизації землі, а після перекваліфікації – касовими апаратами. Врешті у 2020 році знайшов справу до душі і взявся за виготовлення виробів із дерева.
Усі необхідні інструменти й обладнання придбав завчасно із зароблених раніше коштів. Вивчав інформацію, переглядав відео, а згодом запустив свій власний ютуб-канал «Sapwood Ukraine», присвячений цій темі. Поступово знімав та публікував там усе, що робив. Перші вироби були для власних потреб, а далі потрохи почав брати замовлення.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/325129184_1639711203155298_5036733375732507758_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/323447517_1296380381093503_8627303177870008436_n.jpg)
Нині в асортименті майстра – годівнички та шпаківні різних форм і розмірів, ключниці, столики, підноси, хлібниці, органайзери, ящики, декоративні елементи для ліхтариків, світильників, внутрішнього й зовнішнього оздоблення та багато іншого. На втілення чогось нового завжди надихають своїми ідеями замовники.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/323860495_921962522572936_7263679428532778049_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/318537105_679591703578284_3301145438734653994_n.jpg)
Переважна більшість виробів із деревини сосни, яка поширена на Поліссі, її можна легко знайти та придбати на підприємствах і складах. Також співпрацює з іншим майстром, який виготовляє ліжка із ясена і дуба, а залишки виробництва продає. Цього цілком достатньо, аби зробити кілька столиків для ноутбука або сніданку в ліжко, зручних поличок у кухню тощо.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/318841491_1885190348478726_3095301650794136311_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/317886322_679585143578940_8002272811556834629_n.jpg)
Сергій Лілякевич зізнається, що не рахував, скільки всього вдалося зробити за ці два роки. Одних лише годівничок – не менше півтисячі. Бувало, що одразу отримував замовлення на десятки штук. Їх переважно беруть для дітей, тож навіть окремо розробив варіант конструктора: у своїй майстерні вирізає усі заготовки і робить отвори в них, додає гвинтики, складає і надсилає адресату. Далі діти разом з батьками, вчителями або під час майстер-класів, еко-акцій з’єднують частини між собою і годівничка чи шпаківня готові до використання.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/316548421_670769717793816_2139374853706597495_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/316210797_670770474460407_8137694084824123651_n.jpg)
Висота однієї – 20-30 см. Такі робить не лише на продаж, але й з благодійною метою – їх та інші свої вироби надає для участі у благодійних аукціонах і лотереях на підтримку ЗСУ, постраждалих від наслідків війни. Коли замовляють для заходів за участю дітей, продає по собівартості матеріалу, без урахування витраченого часу й ресурсів.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/315698699_667663651437756_2562666394673110495_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/315470236_666194078251380_3410267474470239862_n.jpg)
На один виріб може витратити від кількох годин до кількох днів. Якщо має багато замовлень, формує чергу, але намагається робити все оперативно. Результатами завжди ділиться на своїх сторінках у мережі Фейсбук та Інстаграм, а також у спільноті «Вироби з дерева». Її три роки тому заснував житомирянин Юрій Лисак і нині група зібрала понад 130 тисяч учасників.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/315305173_666149891589132_5361906995119230063_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/315095823_661260105411444_3459028815937735241_n.jpg)
Якось отримав замовлення на 20 годівничок одночасно. Також зверталися представники компанії зі столиці, які влаштовували свято для дітей на Закарпатті із годівничками у формі маяків. Робить майстер годівнички-будиночки із вивісками, фарбує їх.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/313332210_652848746252580_877209373564145883_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/311780058_656357762568345_8556664594313700661_n.jpg)
Загалом, каже Сергій Лілякевич, його вироби є чи не у всіх регіонах країни – Одеса, Львів, Київ, Харків, Житомир, Кривий Ріг. Втім, не обмежується лише Україною – годівничка «Комора» висить на оливковому дереві у подвір’ї співвітчизниці, яка живе в Італії, волонтер у Польщі має годинник, який виготовив Сергій Лілякевич, а художньо овормила Олена Рудніцька. Для усіх робить з особливою теплотою і найкращими побажаннями.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/311309507_639196227617832_6449010606720764122_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/310989849_635956921275096_3062355086226891314_n.jpg)
Ще один напрямок діяльності – волонтерська допомога. У перші тижні, коли почалася війна, його родина виїхала за кордон, а чоловік купував за кошти від продажу виробів продуктові набори і передавав на кухню, де готували для бійців місцевої ТРО. Пізніше долучився до команди ГО «Паляниця» – забезпечує інформаційний супровід, анонсує та знімає на відео заходи, концерти, бере участь у зборах допомоги і разом з волонтерами їздить передавати її військовим на передову, співпрацює із польськими благодійниками. Про все це можна дізнатися на ще одному ютуб-каналі Сергія – «ЗСУв».
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/308661844_626372662233522_3626343319598719854_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/307838187_623707522500036_2099779757406188468_n.jpg)
Сергій наголошує, що наразі всі мають бути згуртованими, демонструвати цивілізованому світу приклад єдності та незламності, забезпечувати надійний тил військовим, допомагати фронту по мірі своїх можливостей, адже мрія і прагнення у всіх єдині – беззаперечна й остаточна перемога України. Це те, що має розуміти й усвідомлювати кожен, це те, що важливо і на часі.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/305640880_614706280066827_568263560133948621_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/298761728_598672308336891_8432036014501057376_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/297037786_591391439064978_3467500678739838768_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/292737773_577236683813787_5344085819977074530_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/295383368_586412446229544_1768991566574294762_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/283078070_545627980307991_5692987456826483937_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/290529549_568213631382759_8104348558677556319_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/289836176_565982474939208_9192138007524938624_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/273329995_479114783625978_3364413425702116302_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/269731603_452480559622734_2201971237950950928_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/255886847_429216458615811_5091440714156083859_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/246703992_415921283278662_2710215122545033362_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/264590630_444911377046319_3649606227940824274_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/164701146_286552622882196_3942160409876910979_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/246641309_415921216612002_3298429814488830914_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/01/241981244_392820998922024_7038988986294331855_n.jpg)
Юлія Демусь
Будьте першим, хто прокоментував "Улюблена справа: на Житомирщині майстер виготовив більше 500 годівничок (ФОТО)"