Улюблена справа: на Житомирщині майстер виготовив більше 500 годівничок (ФОТО)

Сергій Лілякевич із Коростишева свого часу здобув освіту гірничого інженера у Житомирському державному технологічному університеті і близько п’яти років працював майстром у кар’єрі по видобутку лабрадориту, в обробній галузі. Згодом влаштувався у фірму, яка займалася питаннями приватизації землі, а після перекваліфікації – касовими апаратами. Врешті у 2020 році знайшов справу до душі і взявся за виготовлення виробів із дерева.

Усі необхідні інструменти й обладнання придбав завчасно із зароблених раніше коштів. Вивчав інформацію, переглядав відео, а згодом запустив свій власний ютуб-канал «Sapwood Ukraine», присвячений цій темі. Поступово знімав та публікував там усе, що робив. Перші вироби були для власних потреб, а далі потрохи почав брати замовлення.

Нині в асортименті майстра – годівнички та шпаківні різних форм і розмірів, ключниці, столики, підноси, хлібниці, органайзери, ящики, декоративні елементи для ліхтариків, світильників, внутрішнього й зовнішнього оздоблення та багато іншого. На втілення чогось нового завжди надихають своїми ідеями замовники.

Переважна більшість виробів із деревини сосни, яка поширена на Поліссі, її можна легко знайти та придбати на підприємствах і складах. Також співпрацює з іншим майстром, який виготовляє ліжка із ясена і дуба, а залишки виробництва продає. Цього цілком достатньо, аби зробити кілька столиків для ноутбука або сніданку в ліжко, зручних поличок у кухню тощо.

Сергій Лілякевич зізнається, що не рахував, скільки всього вдалося зробити за ці два роки. Одних лише годівничок – не менше півтисячі. Бувало, що одразу отримував замовлення на десятки штук. Їх переважно беруть для дітей, тож навіть окремо розробив варіант конструктора: у своїй майстерні вирізає усі заготовки і робить отвори в них, додає гвинтики, складає і надсилає адресату. Далі діти разом з батьками, вчителями або під час майстер-класів, еко-акцій з’єднують частини між собою і годівничка чи шпаківня готові до використання.

Висота однієї – 20-30 см. Такі робить не лише на продаж, але й з благодійною метою – їх та інші свої вироби надає для участі у благодійних аукціонах і лотереях на підтримку ЗСУ, постраждалих від наслідків війни. Коли замовляють для заходів за участю дітей, продає по собівартості матеріалу, без урахування витраченого часу й ресурсів.

На один виріб може витратити від кількох годин до кількох днів. Якщо має багато замовлень, формує чергу, але намагається робити все оперативно. Результатами завжди ділиться на своїх сторінках у мережі Фейсбук та Інстаграм, а також у спільноті «Вироби з дерева». Її три роки тому заснував житомирянин Юрій Лисак і нині група зібрала понад 130 тисяч учасників.

Якось отримав замовлення на 20 годівничок одночасно. Також зверталися представники компанії зі столиці, які влаштовували свято для дітей на Закарпатті із годівничками у формі маяків. Робить майстер годівнички-будиночки із вивісками, фарбує їх.

Загалом, каже Сергій Лілякевич, його вироби є чи не у всіх регіонах країни – Одеса, Львів, Київ, Харків, Житомир, Кривий Ріг. Втім, не обмежується лише Україною – годівничка «Комора» висить на оливковому дереві у подвір’ї співвітчизниці, яка живе в Італії, волонтер у Польщі має годинник, який виготовив Сергій Лілякевич, а художньо овормила Олена Рудніцька. Для усіх робить з особливою теплотою і найкращими побажаннями.

Ще один напрямок діяльності – волонтерська допомога. У перші тижні, коли почалася війна, його родина виїхала за кордон, а чоловік купував за кошти від продажу виробів продуктові набори і передавав на кухню, де готували для бійців місцевої ТРО. Пізніше долучився до команди ГО «Паляниця» – забезпечує інформаційний супровід, анонсує та знімає на відео заходи, концерти, бере участь у зборах допомоги і разом з волонтерами їздить передавати її військовим на передову, співпрацює із польськими благодійниками. Про все це можна дізнатися на ще одному ютуб-каналі Сергія – «ЗСУв».

Сергій наголошує, що наразі всі мають бути згуртованими, демонструвати цивілізованому світу приклад єдності та незламності, забезпечувати надійний тил військовим, допомагати фронту по мірі своїх можливостей, адже мрія і прагнення у всіх єдині – беззаперечна й остаточна перемога України. Це те, що має розуміти й усвідомлювати кожен, це те, що важливо і на часі.

Юлія Демусь

Меблі та годинники: житомирянин Микола Кафтанюк створює вражаючі вироби із дерева та епоксидної смоли (ФОТО)

Улюблена справа: картини на дереві, прикраси з природного каміння, чури та амулети від Вероніки Богінської (ФОТО)

Практично й естетично: діодні свічки у дерев’яному корпусі для військових робить Сергій Петрушевський (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Улюблена справа: на Житомирщині майстер виготовив більше 500 годівничок (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*