В Україні змінять умови отримання соціальних пенсій

Вже під час другого місяця зими в країні змінять умови на отримання соцвиплат за нестачі пенсійного стажу.

Згідно постанови №1098, яка була підтримана урядовцями та набуде чинності з 2021 року, жителі України, які досягли пенсійного віку, але не мають потрібного стажу для отримання пенсії, не матимуть права на виплату спеціальної соціальної допомоги при умові невідповідності зміненим нормам.

Офіційно документ прийняли спільно із пенсійною реформою близько трьох років тому, аби зробити період впровадження нових правил більш м`яким.

Наразі соціальну пенсію може отримати лише той українець, якому не вистачає стажу

Так, в рамках чинного законодавства, для того, аби отримати пенсію в 60 років громадянину необхідно мати не менше 27 років стажу. Якщо стаж більший за 17 років, але менший за 27 – особа працюватиме до 63 років, а при умові наявності стажу від 15 до 17 років – до 65 років.

Якщо ж стаж є меншим за 15 років, то українці мають право на соцвиплату, яку можуть втратити вже у січні 2021 року.

Розмір соціальних пенсій повинен компенсувати різницю між тими доходами, які має громадянин, і прожитковим мінімумом для непрацездатних. Наразі ця сума складає 1 712 гривень. При умові, що загальний бюджет родини не покриє вказану цифру, то різниця буде покрита бюджетом. Якщо заробітку немає, то держава виплачуватиме повний прожитковий мінімум.

При цьому, якщо громадянин відповідає перерахованим нормам, але є власником другого автомобілю (мотоциклу), і якщо площа житла є більшою за 21 квадрат на особу плюс 10,5 квадратів на родину, виплати відміняються.

Нагадаємо, що Україна втратить можливість виплачувати пенсії вже через 15 років.

Будьте першим, хто прокоментував "В Україні змінять умови отримання соціальних пенсій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*