В Житомирі презентували історичну фентезі-стрічку «Чорний козак»

Сьогодні, 18 лютого, у кінотеатрі «Україна» відбувся благодійний показ фільму «Чорний козак». До Житомира завітала творча група стрічки, члени якої презентували проект та провели благодійний аукціон з метою зібрання коштів на реабілітацію воїнів АТО.

Фільм знятий за мотивами казки Сашка Лірника «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного Козака і страшне закляття». Враховуючи десятилітню історію зйомок та автентичний підхід творча команда «Чорного козака» позиціонує його як «перший народний фільм».

Кошторис фільму склав 2 мільйона 35 тисяч гривень. Відомо що творці фільму зверталися до Держкіно за фінансуванням, але отримали відмову. У 2014 році творча група проекту намагалася зібрати 136 тис. гривень на спільнокошт-платформі «BiggggIdea», але фільм зміг зібрати  лише близько 6% від запланованої суми.

Розповідали про проект режисер Владислав Чабанюк, виконавиця головної жіночої ролі актриса Марина Юрчак, виконавець ролі козака-характерника Володимир Лисюк та директор фільму Микола Кулик.

«Робота над проектом зайняла десять років. За цей час наш аматорський колектив археологів, істориків, музейних працівників, поповнися великою кількістю професійних операторів, звукорежисерів, художників, гримерів. Всі вони підтримали ідею і допомогли її втілити. Прем’єра фільму відбулася рівно через десять років після зйомки першої сцени: 25 жовтня 2008 року ми відзняли першу сцену, а 25 жовтня 2018 року в Києві показали півторагодинну стрічку «Чорний козак». ЇЇ головна мета – передати відчуття про українське минуле, те чим жили наші предки», – розповів режисер стрічки Владислав Чабанюк.

Переглянувши фільм присутні мали змогу придбати шаблю з автографами головних героїв та знімальної команди проекту на благодійному аукціоні. Кошти отримані від продажу артефакту будуть спрямовані на реабілітацію воїнів АТО.

Будьте першим, хто прокоментував "В Житомирі презентували історичну фентезі-стрічку «Чорний козак»"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*