Василь Мошківський  про перший обмін рослинами у Житомирі, власну колекцію і блог в Інстаграмі (ФОТО)

Василь Мошківський про перший обмін рослинами у Житомирі, власну колекцію і блог в Інстаграмі

Перший у Житомирі обмін рослинами проходитиме 28 жовтня з 13 до 16 години за адресою вул. Покровська,169.  Такий захід організовує Василь Мошківський, який  веде в Інстаграм власний блог vmart_plants та має більше 8 тисяч підписників, спільно із Центром розвитку «УМАПАРТЕМ».

Зокрема, відвідувачі можуть приносити здорові кімнатні рослини та їх живці, горщики, опори, засоби захисту та обмінюватися ними. Все це  – абсолютно безкоштовно. Продаж можливий лише за умови, якщо частина коштів буде передана на допомогу ЗСУ чи постраждалим від наслідків війни. Окремо заплановано провести ще й аукціон, а виручені гроші направити на підтримку захисників.

Загалом ідея подібних зустрічей не нова. Її активно практикують за кордоном, а також протягом останніх трьох років у  різних містах України (найчастіше у столиці на базі магазинів квітів, шоу-румів, самоорганізованих груп). На черзі – Житомир. Якщо все вдасться, діляться організатори, обов’язоково повторять захід ще раз чи навіть проводитимуть на постійній основі щонайменше двічі на рік, аби об’єднувати однодумців, свого роду клуб за інтересами.  

«Навіть якщо у вас немає нічого для обміну, всеодно беріть хороший настрій, посмішку та друзів і приходьте до нас за новими знаннями й досвідом», – каже Василь.

Хлопець народився та  проживає у Житомирі, закінчив факультет ветеринарної медицини Поліського національного університету  і працював у клініці ветеринарної медицини, але змінив напрямок діяльності й тепер викладає основи цифрового і графічного малюнків, розповідає про фотографію, розробку сайтів  дорослим та дітям у комп’ютерній академії.

 Власне, представники закладу розгледіли його потенціал саме завдяки блогу в соцмережі – там хлопець розповідає про свої рослини, догляд за ними, демонструє власні роботи, адже також займається ботанічною ілюстрацією,  ділиться моментами особистого  життя тощо. Загалом, все сублімується навколо теми рослин.

Вдома блогер має близько сотні горщиків із кімнатними рослинами, є багато видів та їх дублів. Раніше спеціалізувався на комахоїдних рослинах (рослини-хижаки), але нині їх лишилося значно менше, втім вистачає екзотичних та колекційних, які потребують і використання девайсів та дотримання  специфічних  умов у догляді. Додає, що таких колекціонерів в Україні  – багато, у них асортимент навіть ширший. До речі, свідомо займатися  кімнатними рослинами Василь почав десять років тому, але до того втілював різні експерименти у контексті подібної діяльності бабусі та мами: у його домі рослини були завжди.

«Минулого року я вже спробував влаштувати обмін рослинами, але тоді у мене ще не було такої великої аудиторії, тому прийшло близько 40 осіб. Цього разу знайшлися люди – представники Центру розвитку, яким імпонує така ініціатива, тож вони готові надати приміщення для проведення, тобто це наша колоборація. Відверто кажучи, важко передбачити, чи збереться багато учасників цього разу. Це такий захід, коли завжди «пальцем у небо».

Особисто я вже  кілька разів долучався до подібного, але більш масштабного зібрання, у Києві і там теж раз на раз не приходиться: може бути зовсім мало людей, а іншого разу, коли це приміром Національний Ботсад ім.М.М. Гришка, то в рази більше, ось 21 жовтня знову був захід. Так само і в Житомирі – чим більше людей побачать анонс, проявлять зацікавленість і прийдуть, тим успішнішим буде захід,  – пояснює vmart_plants. – У нас чомусь прийнято сприймати кімнатні рослини як просто рослини, але це саме те, що надає оселі затишку, особливої атмосфери. Для декого це хобі, захоплення і саме на цю категорію людей різних за віком, соціальним статусом чи професією, й орієнтовані наші зустрічі. Можна прийти, поспілкуватися, обмінятися досвідом і рослинами, знайти щось нове, а також допомогти, адже присутня і благодійна складова».

Юлія Демусь  

«Це мій вид релаксу», – житомирянка Ірина Нікітіна про макіяж, TikTok і патріотичні образи (ФОТО – ВІДЕО)

Ілюстрації з глибоким сенсом: українська духовність у творчості житомирянки Валентини Пирог (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Василь Мошківський  про перший обмін рослинами у Житомирі, власну колекцію і блог в Інстаграмі (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*