Ілюстрації з глибоким сенсом: українська духовність у творчості житомирянки Валентини Пирог (ФОТО)

Ілюстрації з глибоким сенсом: українська духовність у творчості житомирянки Валентини Пирог

 Валентина Пирог народилася та до 2014-го разом з родиною жила у Севастополі, але в день проведення псевдореферендуму на території тимчасово окупованого півострова прийняли рішення виїхати в Житомир. Тут лишилася квартира покійних родичів, яку ще не встигли продати.

Через два роки дівчина відправилася  у столицю – здобувати вищу освіту (спеціальність «Маркетинг»), а після  – знову повернулася в Житомир і отримала ступінь магістра за спеціальністю «Психологія». Її мама – практикуючий психолог та викладач психології у Житомирському державному університеті ім.І.Франка, разом з нею  вже більше року кожні два тижні проводять офлайн зустрічі  (групи психологічної самодопомоги) для внутрішньо-переміщених осіб. Також від 5 до 30% своїх щомісячних доходів дівчина передає на допомогу постраждалим від наслідків війни у рамках ініціативи rechi.support.

 Між тим, Валентина  – ілюстраторка і графічна дизайнерка на фрілансі, повноцінно займається цим з 2021 року. Замовлення від іноземців отримує через fiverr, від українців через сторінку в мережі  Інстаграм.

 Зізнається, що не уявляла своєї професійної реалізації за фахом  у сфері маркетингу. За подаровані дідусем з Криму кошти спершу придбала ноутбук, який «тягне» ілюстраторські програми і почала самотужки освоювати їх. Потім проходила безкоштовні курси, переглядала відео в інтернеті, купувала курси на американській платформі «Domestika», а також пройшла навчання у школі «Тріада» української ілюстраторки lesiart.

Днями у Житомирі в приміщенні «Місцевого навколокультурного простору»  (провулок Скорульського, 5) з нагоди Дня Незалежності України відкрилася перша  виставка ілюстраторки Валентини Пирог, де представлено 10 робіт, в основі кожної  – Тризуб, в якому закодовані традиційні чи відомі українські символи, образи, сюжети: музичні інструменти, воля, борщ, чорнозем, Русь, колоски пшениці, вишиванка, Житомир, Херсонщина, блискавка.

Каже, що цими роботами прагнула показати на скільки  різноманітна наша національна ідентичність, а українське – це не щось нудне та одноманітне, а  сучасне й прогресивне. Кожен може побачити себе через призму українськості,  закладаючи  свої сенси і будуючи нову країну.

«Мій основний напрямок  роботи – векторна ілюстрація в такому трохи дитячому  і милому стилі. Розробляю стікери (для друку, телеграму чи використання в інтернеті), мала замовлення на картини для інтерʼєрів, принти для футболок і навіть друку на килимі, постер для української церкви в США. Для українського ринку розробляла настільну гру «Перекуп», стікери, логотипи, бренд персонажів, – ділиться ілюстраторка.  – З покупкою планшета  постійно шукаю та розвиваю свій стиль. Для цього доводиться придумувати   різні вправи, що й передувало появі персонального ілюстраторського проєкту, присвяченого Тризубу. Основна ідея полягала у тому, щоб спробувати різні кисті, техніки та форми, але набагато легше експериментувати, коли вже визначена якась характеристика проєкту, коли є від чого відштовхуватись. Я визначила форму Тризуба як сталу характеристику для дослідження. Форма проста, її можна швидко відтворити, але при цьому красива та має глибокий патріотичний сенс. Коли визначилась з формою, почала брати різні кисті і наводити ними форму. У процесі стали приходити складніші ідеї і таким чином вийшла окрема серія робіт, частину з яких я  опублікувала на своїй сторінці, а уже на виставці у «Навколокультурному просторі» на відвідувачів чекає повна добірка».

Слідкуйте за творчістю ілюстраторки Валентини Пирог на сторінці в Інстаграм  та на «Вehance».

Юлія Демусь

Ексклюзивні та неповторні: глиняні каблучки створює 18-річна житомирянка (ФОТО)

 «Хочеться, щоб люди оточували себе красою, прикрашали оселі справжніми картинами», – художниця з Житомира Надія Бойко (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "Ілюстрації з глибоким сенсом: українська духовність у творчості житомирянки Валентини Пирог (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*