Верховна Рада підтримала законопроєкти про спрощення процедури отримання статусу УБД

Верховна Рада підтримала законопроєкти про спрощення процедури отримання статусу УБД

Сьогодні, 8 листопада, Верховна Рада в першому читанні підтримала два законопроєкти щодо спрощення процедури отримання статусу УБД учасника бойових дій. Про це повідомив народний депутат від партії “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко.

“Рада прийняла в першому читанні (тобто не остаточно!) два законопроєкти (№10062 і 9681), які стосуються автоматичного надання статусу УБД. Я співавтор одного з законопроєктів. На їх базі буде створено спільний до другого читання”,

– зазначив нардеп.

Один з законопроєктів передбачає механізм автоматичного отримання УБД через QR-код менш ніж за 6 днів, інший – внесення змін до деяких законів України задля удосконалення порядку обробки та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.

Зазначимо, що на сьогодні через бюрократичні перепони статус учасника бойових дій отримали лише 15% українських військових, які стали на захист Батьківщини. Тож прийнття закону про спрощення процедури отримання військовими статусу УБД є нагальним.

Попередньо, робоча група працюватиме над законопроєктами до кінця листопада. Потім на розсуд депутатів винесуть єдиний відредагований законопроєкт.

Нагадаємо також, що Верховна Рада схвалила законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів військового ПДФО до держбюджету.

Будьте першим, хто прокоментував "Верховна Рада підтримала законопроєкти про спрощення процедури отримання статусу УБД"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*