Верховна Рада ухвалила бюджет на наступний рік

Сьогодні, 9 листопада, Верховна Рада України нарешті  ухвалила проєкт державного бюджету на 2024 рік. Підтримали новий державний кошторис 276 нардепів.

Отож, згідно прийнятого документу, доходи бюджету становлять 1,768 трлн грн, видатки – 3,35 трлн грн. Дефіцит державного бюджету порівняно з попереднім проєктом зменшено на 22 млрд грн і тепер він становить 1,57 трлн грн.

Основною статтею видатків очікувана стала оборона країни. На забезпечення сил безпеки та оборони з держбюджету планують спрямувати 22,1% або 1,69 трлн грн. Ще 86 млрд грн виділено на розвиток оборонно-промислового комплексу: 43 млрд грн – на виробництво БПЛА та 43 млрд грн на виробництво боєприпасів і зброї.

На соціальний захист, включно з підтримкою громадян у складних ситуаціях та збільшенням видатків на підтримку ветеранів нардепи виділили 470 млрд грн. При цьому буде покрито дефіцит Пенсійного фонду та запущено нові програми, такі як, наприклад, зубне протезування для ветеранів (на реалізацію цієї програми закладено 1 млрд грн).

Видатки на медицину та освіту становитимуть 201 млрд грн та 69 млрд грн відповідно.

Нагадаємо також, що Верховна Рада схвалила законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів військового ПДФО до держбюджету.

Будьте першим, хто прокоментував "Верховна Рада ухвалила бюджет на наступний рік"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*