Верховний Суд України визнав незаконною передачу палацу Терещенка Житомирській єпархії УПЦ (МП)

30 листопада Верховний Суд України задовольнив касаційну скаргу Житомирської обласної прокуратури щодо повернення до державної власності колишнього маєтку Терещенка, що у с. Червоне Житомирського (раніше Андрушівський) району.

Наразі справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду та прийняття законного рішення на захист державних інтересів.

Нагадаємо, що будівлю палацу та частину прилеглої території відкрите акціонерне товариство, на балансі якого перебувала нерухомість, безкоштовно передало у користування, а згодом у приватну власність Житомирській єпархії УПЦ (МП). Все це відбувалося абсолютно незаконно, поза волею держави, без погодження уповноваженого державного органу (Міністерства освіти та науки України) та органу культурної спадщини.

Маєток-садиба, побудований у 1851 році, перебуває на обліку і під охороною як пам’ятка архітектури місцевого значення. Однак, боротьбу за архітектурну пам’ятку, площею понад 4,4 тис. м2, держава, в представленні Бердичівської окружної прокуратури, веде вже майже рік, з серпня 2021 року.

Нагадаємо, що сьогодні СБУ проводить контррозвідувальні заходи на територіях двох монастирів Житомирщини. А депутати облради нарешті хочуть заборонити діяльність УПЦ (МП) в Житомирській області.

Будьте першим, хто прокоментував "Верховний Суд України визнав незаконною передачу палацу Терещенка Житомирській єпархії УПЦ (МП)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*