«Все мало бути по-іншому»: фотосесія випускниць в зруйнованому окупантами ліцеї №25 (ФОТО)

Випускники ліцею №25 у Житомирі, як і тисячі їх однолітків по всій Україні, цьогоріч не змогли зібратися, аби відсвяткувати завершення навчального року. Не було суконь, стрічок і вітальних промов. Усе це в них забрала війна, а ворожий авіаобстріл рашистів на початку березня майже повністю знищив будівлю навчального закладу в центрі міста.

Місцева влада оголосила про демонтаж того, що лишилося від ліцею. Іноземні архітектори спільно із житомирськими колегами навіть встигли розробити проєкт будівництва нового навчального корпусу.

Ініціативна група оголосила про створення громадської організації «Реновація 25 ліцею» та проведення різноманітних заходів, мета яких – зібрати кошти для його відновлення. Також триває пошук спонсорів, які готові фінансово підтримути цю справу.

Планують, що ліцей у майбутньому стане символом відновлення Житомира – сучасного та європейського. Поки ж новий навчальний рік учні та вчителі мають розпочинати в професійно-технічному училищі, де зроблять ремонт і підготують класи.

Свого часу ліцей №25 закінчила відомий фотограф Анна Гусарова. Днями вона повернулася туди, але не задля того, аби пройтися коридорами і згадати шкільні роки, а провести фотосесію для випускниць.

Серед руїн, розкиданих книг та потрощених меблів. Там, де ще кілька місяців тому школярі ділилися з однокласниками своїми мріями і планами про випускний вечір.

«Фаїна Білінсон та Аліса Шевчук – це випускниці ліцею 2019 і 2022 року відповідно, які звернулися до мене з проханням провести для них зйомку. Вони захотіли мати на згадку фото із рідної школи, де пройшло їх дитинство і юність, – ділиться Анна. – Символічно, що фотосесію влаштували всередині школи саме у той день, коли у мав би бути випускний, тобто урочистості й святкування, у випускників-2022. На жаль, не склалося. За допомогою світлин ми спробували передати основну ідею проєкту «Все мало бути по-іншому»: росіяни підступно й ганебно зруйнували цей ліцей, але їм не знищити спогади і тих, хто продовжує жити і творити для України».

На фото дівчата із навчальними посібниками та матеріалами посеред класу без вікон, з дірками у стінах та стелі. Аліса в жовто-блакитній сукні біжить через двір ліцею, де міг би проходити її останній дзвінок. Задумливі та сумні, але з Україною в серці та вірою в її перемогу обоє демонструють свою стійкість і чітке переконання, що в цієї країни є майбутнє.

«Не дивлячись на те, що ліцей я закінчила три роки тому, поверталася туди часто, тому що там для мене були рідні стіни, рідні вчителі і все, що дарувало лише посмішку, – пояснює Фаїна Білінсон. – росія 4 березня вирішила, що ліцей – «стратегічний об‘єкт» і його потрібно знищити. Найкраще місце моїх 11 років життя знищили за декілька секунд. Коли вперше після цього прийшла туди, то думала, що моє серце розірветься на шматки. Уявляла, що мої діти побачать ліцей таким, як бачила його я, але, на жаль, він залишиться таким тільки в наших спогадах».

Дописи із фотографіями проєкту «Все мало бути по-іншому» Анна Гусарова публікує на своїй сторінці в мережі Instagram. Там вона ділиться із підписниками й іншими актуальними новинами про наслідки війни.

Юлія Демусь

Житомирянка Марина Чорна проводить благодійні тренування «Kangoo Jumps» на підтримку ЗСУ (ФОТО)

Для ЗСУ: на виставці у Житомирі можна придбати інтер’єрні ляльки та патріотичні сувеніри (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "«Все мало бути по-іншому»: фотосесія випускниць в зруйнованому окупантами ліцеї №25 (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*