Як правильно одягати та носити лінзи: п’ять порад для безпеки очей

Контактні лінзи призначені для корекції зору можна отримати тільки за випискою офтальмолога. Тому й ставитись до них треба відповідально, адже можуть виникнути ризики травмування ока. Щоб цього не сталося необхідно дотримуватись певних правил гігієни, режиму використання та способів очищення лінз.

Як правильно одягати лінзи? Насамперед, треба обов’язково помити руки. Після цього можна діставати лінзи із спеціального контейнеру і класти на вказівний палець. Якщо все правильно, то лінза має виглядати як чаша (краї підняті вгору). Якщо лінза стає схожою на тарілку (краї вигнуті назовні), то це означає, що вона вивернута навиворіт. В такому випадку її не можна одягати, адже буде відчуватись дискомфорт. Далі треба трішки відтягнути нижню повіку вниз і постаратися не кліпати. А потім необхідно обережно помістити лінзу на око і покліпати декілька разів, щоб все стало на свої місця.

Офтальмологи дають п’ять простих порад, як носити контактні лінзи без шкоди для очей. Перш за все, не можна спати в лінзах, що не призначені для цього. Люди, що постійно користуються ними хоча б раз робили цю помилку. Звичайні лінзи не пропускають необхідного кисню, тому після сну в таких лінзах можна відчувати певний дискомфорт — очі сльозяться, червоніють, а згодом починають пекти. Для цього є контактні лінзи, які можна не виймати з очей, як час від часу, так і до місяця.

Другою і досить поширеною помилкою є те, що люди «переношують» лінзи. Кожна лінза має свій термін придатності для використання. Це може бути день, місяць, три місяці чи півроку. Якщо ж знехтувати цією порадою, то в очах можуть розпочатися запальні процеси.

Це призведе до того, що в майбутньому не можна буде носити лінзи.

Наступна порада — не потрібно використовувати старий контейнер. В більшості випадків, ця ємність йде в наборі з багатофункціональними розчинами для контактних лінз. Якщо ж ні, то краще час від часу їх купляти та змінювати.

Крім того, кожного дня необхідно змінювати багатофункціональний розчин в контейнері. Не варто додавати новий розчин у вже використаний, змішуючи їх.

Також бажано не носити лінзи під час хвороби. Це викликає дискомфорт та подразнення очей, а також може призвести до більш серйозних ускладнень. Лікарі радять завжди мати під рукою окуляри, які треба носити до повного одужання. Виконуючи такі прості поради можна з легкістю забути про дискомфорт та запалення очей.

Крістіна Слончак

Як сісти на дієту і втратити здоровий глузд

Будьте першим, хто прокоментував "Як правильно одягати та носити лінзи: п’ять порад для безпеки очей"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*