Робота журналіста: як висвітлювати повномасштабне вторгнення, щоб нікому не шкодити?

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну досить важко писати журналістські матеріали, адже вони можуть нашкодити військовим та цивільним людям. Для того, щоб висвітлювати всі події і не перешкоджати роботі військовослужбовців необхідно дотримуватись певних правил.

В березні 2022 року Головнокомандувач Збройних Сил України підписав наказ «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації під час дії правового режиму воєнного стану». В ньому він зазначив, які права та обов’язки є у журналістів під час повномасштабного вторгнення.

Не можна розповсюджувати місцезнаходження військових, адже ворог в режимі реального часу може відстежувати ситуацію. Не треба знімати блокпости, а також не варто знімати військову техніку та повідомляти дані бригади, в якої ця техніка стоїть на озброєнні. Не можна називати точну адресу, куди під час обстрілу поцілили ворожі військові. Все це може негативно вплинути на виконання поставлених завдань.

Необхідно розповсюджувати інформацію про прильоти по об’єктах цивільної інфраструктури – дитячим садкам, школам, лікарням, пологовим будинкам та будинкам, в яких мешкає мирне населення. І якщо вже показувати наслідки обстрілів, то треба знімати крупним планом, аби випадково не стати корегувальником ворожого вогню.

Представники ЗМІ можуть отримувати та поширювати інформацію про підготовку та застосування сил оборони, а також про результати завершених операцій. Журналісти мають чітко дотримуватись всіх правил, адже від поширеної інформації залежать життя багатьох людей.

Слончак Крістіна

Будьте першим, хто прокоментував "Робота журналіста: як висвітлювати повномасштабне вторгнення, щоб нікому не шкодити?"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*