Stay with Ukraine
1xfan manager
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1X FAN models
coin24 crypto exchange

Як «Житомиргаз» ошукав житомирян і як повертатиме їм незаконно вилучені кошти

Апеляційний суд Житомирської області зобов’язав ПАТ «Житомиргаз» зробити перерахунок незаконних платіжок і повернути городянам надлишок. Міська влада підготувала зразок заяв для жителів міста,  у яких незаконно встановили будинкові лічильники газу. Але чи зробить «Житомиргаз» ці перерахунки – чи відстоюватиме у Верховному Суді право на мільйони, які витягнув з кишень звичайних житомирян?

Ще на початку минулого року «Житомиргаз» встановило 118 будинкових лічильників обліку газу, замість звичайних квартирних. Відтоді суми у платіжках зросли у декілька разів. Захмарні ціни на послугу були зумовлені тим, що після встановлення лічильників значно зросли об’єми спожитого газу. Перевірка, яку провела комісія ДАБК, встановила: на дані лічильники були зроблені проекти, але не було отримано техумов та декларації на початок і закінчення робіт.

Поразка газового монополіста

Керівник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради Сергій Кондратюк пояснив: «ДБН передбачає, що ПАТ «Житомиргаз» спочатку необхідно було отримати технічні умови на установку вузлів обліку газу. До засувки у нас труба йде на балансі ПАТ «Житомиргаз». Це його труба, він дійсно на трубі може робити за своїм завданням ті роботи, які вважає за потрібне, знову таки, при наявності дозвільних документів. Після засувки балансоутримувач труби або Житомирська міська рада, або ОСББ. Технічні умови не були затребувані ні у міської ради, так ні в ОСББ. Тобто технічні умови не виконані, декларацій на початок робіт не подано. Посилання «Житомиргазу» на статті закону «про забезпечення комерційного обліку газу»: стаття 4 чітко говорить, що «виконавці робіт Із встановлення вузлів обліку природнього газу повинні отримати відповідній Дозвіл на Виконання робіт встановлення вузлів обліку природнього газу». Тобто ми в статті говоримо одне, в реальності робимо зовсім інше. Ми посилаємося на той закон, який повинні виконувати як ми, як жителі Житомира, так і, в тому числі ПАТ «Житомиргаз».

Перевірки монополістів не зупинили. Такими приладами обліку газу було обладнано 139 багатоповерхівок. У відповідь міською радою на кожен встановлений лічильник газу ПАТ «Житомиргазом» було накладено штраф у розмірі 280 тисяч гривень.

На чиєму боці закон?

До міськради звернулись сотні жителів міста, які нарікали на завищені об’єми спожитого газу та відповідно завеликі суми у їх платіжках. У серпні минулого року ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира» було подано колективний позов до суду на ПАТ «Житомиргаз» та ТзОВ «Житомиргаз Збут» щодо неправомірного нарахування плати за спожитий газ після встановлення підприємством прибудинкових приладів обліку газу. «До скарг люди надали платіжні документи, і спеціалісти юридичного департаменту міської ради допомогли підготувати відповідний позов до ПАТ «Житомиргаз» з вимогою перерахувати плату за енергоносії!» – розповів міський голова Сергій Сухомлин.

ПАТ «Житомиргаз. Мер Житомира Сухомлін  | TIMES.ZT

Житомиргаз. Мер міста Сухомлін  | TIMES.ZT

Проте Корольовський районний суд міста Житомира відмовив у задоволенні позовних вимог. Представники ПАТ «Житомиргаз» вважали, що таке рішення суду законне, а позивні вимоги були необґрунтованими. Незважаючи на це, ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира» вирішило оскаржити рішення.

Відтак 22 січня 2018 року прес-служба Житомирської міської ради оприлюднила постанову,  в якій вказано, що Апеляційний суд Житомирської області повному обсязі задовольнив позов  від ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира», а саме визнав незаконним встановлення прибудинкових лічильників обліку газу ПАТ «Житомиргаз» та «Житомиргаз Збут».

Мер Житомира С.Сухомлін  | TIMES.ZT

Ошукані жителі міста можуть законно вимагати перерахунків

30 січня міський голова представив зразок заяви для мешканців будинків, у яких встановлені здирницькі лічильники газу, із вимогою перерахунку за спожите паливо.  «Зараз, буквально сьогодні, ми опублікуємо на сайті міської ради і через засоби масової інформації заяву, якою може скористатись кожен житомирянин з будинків, у яких встановлені ці прилади обліку. Для того, щоб вимагати від «Житомиргазу», згідно рішення суду перерахунку за минулий рік по об’ємах газу, за який люди сплатили,» – розповідає міський очільник.

олективний позов до суду на ПАТ «Житомиргаз» та ТзОВ «Житомиргаз Збут»

Хоча постанова і є перемогою містян – «Житомиргаз» подаватиме касаційну скаргу до Верховного суду України.  Керівник ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира» Ігор Скоропад пояснив: «Фактично з моменту оголошення цієї постанови суд дав можливість споживачам міста Житомира, особливо тим, які вже сплатили надлишкову вартість за не спожитий по суті газ, вони мають право звертатись за перерахуванням. ПАТ «Житомиргаз» має право звернутись з касацією до Верховного суду. Я чув про те, що вони це будуть робити, але ми не будемо чекати, як буде реагувати Верховний суд. Подаватимуть вони, чи не подаватимуть… Тобто, у нас зараз є всі підстави почати цю процедуру по алгоритму, щоб люди почали звертатись і відстоювати свої права».

У ПАТ «Житомиргаз» переконані, що лічильники встановлені цілком законно та стримано реагують на зобов’язання проводити перерахунки. Міський голова і сам не надто впевнений, чи буде компанія виконувати рішення суду. Але зараз Феміда зараз на боці городян – і городяни мають повне право скористатися її прихильністю.

Аліна ДОМБРОВСЬКА

Будьте першим, хто прокоментував "Як «Житомиргаз» ошукав житомирян і як повертатиме їм незаконно вилучені кошти"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*