Синові жертви бердичівського нелюда сниться, що він грається з мамою на небесах…

Поки нелюд перебуває в житомирському ІТТ (нагадаємо, за рішенням бердичівського міськрайонного суду його арештували на 60 діб) – сім’я затриманого шукає будь-які можливості, аби «контратакувати» родичів жертви. У  хід пішли позови та брудні наклепи на вбиту Юлію Козак (Звєздіну), яку родичі Святослава називають «наркоманкою» та «п’яницею». 

30 січня 2018 року Тетяна Мельничук, близька подруга Юлії, оприлюднила у соціальних мережах повідомлення: Світлана Кустовецька, сестра підозрюваного, подала заяву у місцевий відділок поліції – з тим, щоб правоохоронці здійснили «правомірні дії» щодо кровних родичів загиблої. За версією С. Кустовецької, вони нібито обмовляють сім’ю обвинуваченого і «не дозволяють дихати вільно».

«Чи є совість у людей, які вбили Юленьку? Ні, і не буде! Чи є почуття провини? Ні, немає і не буде! Як так, що після скоєного, ви ще можете написати заяву про наклеп в поліцію на її рідних!» – пише Ірина Білецька, мати загиблої.

«Як швидко реагує поліція на заяву про наклеп. А як на заяву про підозру в співучасті вбивства! Недостатньо доказів? Так може не достатньо зусиль докладено? А достатньо доказів про наклеп?.. Я так розумію, що безкарність у вбивстві для наших правоохоронних органів, для нашого суду, вже стало нормою!» – додає Тетяна Мельничук.

Під цим постом одна особа, яка підтримує родину вбитої, розповіла, як разом з небайдужими бердичівлянами написала заяву та зібрала підписи, аби Світлану Кустовецьку залучили до справи не як свідка, а як співучасницю у злочині.

«Ми теж заяву на них написали, в неділю. Дуже багато підписів, на три аркуші! Заяву зареєстровано. Далі теж збираємося діяти і робити хоч щось, що в наших силах. Люди на базарі дуже обурені тим, що відбувається! Підтримка від людей є! Трохи не вистачає організованості. Але ми з вами!» – пише Ксенія Маланка.

Остракізм – вигнання з громадським засудженням

Після цього «бойові дії» перекинулися на місцевий ринок, де тримає контейнери сім’я Святослава. Через декілька днів після злочину мешканці Бердичева почали впізнавати родичів обвинуваченого. І тепер не дають їм спокійно торгувати на базарі. Група активістів добилася того, щоб торгові точки, де продають товари сім’я підозрюваного, припинили торгівлю і зникли з ринку. Після 28 січня вони там не з’являлися.

«Не купувати на ринку у цих «торгашів» нічого! Вони думають, що зв’язки і гроші вирішують все? Повинна бути справедливість, і вона буде. Не треба мовчати. Вболіваю за вас, тримайтеся! Дуже багато людей вас підтримають!» – пише один з користувачів соціальних мереж.

Після суду надійшла інформація, що С. Кустовецька намагалася втекти в інше місто. Коли вона купувала квитки на місцевому вокзалі, її помітили знайомі родини Юлії і запитали, навіщо  їй квитки. Світлана відповіла, що купує їх для мами – і поспішила зникнути від поглядів цих людей.

«[цензура], ти відмовляла Юлю їхати в Миколаїв, навіщо? Люди, я Вам розповім. У Юлі… є дідусь і бабуся, вона їх дуже любила. Дідусь їй надсилав щомісяця до 10 тис. грн, все можна перевірити на пошті, взяти виписку переказів. У четвер вранці, Юлі прийшов переказ 19 тис. грн, задумайтеся, будь ласка, навіщо вони її вбили?!» – пише змучена горем мати.

Інші «скелети з шафи»

Стало відомо й інше. Святослав, Світлана та Володимир Рущиць (цивільний чоловік Світлани) спонукали Юлію, щоб вона інвестувала власні кошти в машину з кавовим обладнанням, аби розширити бізнес. Але Тетяна Мельничук відмовила подругу від цієї ідеї. Громадяни почали підозрювати у можливій співучасті також Володимира Рущиця. За свідченнями Давида, сина Юлії (він зараз під наглядом дитячого психолога) – хлопчик нібито бачив, що Володимир був поруч з місцем скоєння злочину і допомагав здійснити його.

Досі залишається дивним та незрозумілим той факт, що лікарі, які прибули після першого виклику, не змогли адекватно оцінити фізичні травми на тілі жертви, які виникли внаслідок жорстокого побиття. Згідно з деякими повідомленнями  у соціальних мережах – медики помітили лише… туш, яка потекла по обличчю.

Тетяна Мельничук надала інформацію, що квартира, де був здійснений злочин, не була опечатана місцевою поліцією і все залишилося на своїх місцях.

Синові сниться, що вони з мамою десь на небесах

Є ще один характерний момент. 7-річний Давид досі не знає, що його мати загинула від рук (ймовірно) його ж батька. Психологу хлопчик постійно розповідає про сновидіння, де він бачить маму у полі і вони разом граються – але це поле ніби десь на небесах…

«Тільки я починаю плакати, він каже, що не плач, і сам плаче… Питає, коли мама одужає, він ніколи так довго без неї не був. Вбивці, що відповісти синові моєї вбитої Юлії? Скажіть, що?..» – пише Ірина Білецька.

Times.Zt і надалі стежитиме за розслідуванням цієї справи. Кожен небайдужий може підтримати родину трагічно загиблої жінки. Нижче залишаємо реквізити для надання допомоги:

Картка ПриватБанк: 5168 7573 4802 1660

Олена Коломієць (сестра Юлії)

Юрій МЕЛЬНИК

Times.Zt також писав на цю тему: Чи могла жертва бердичівського нелюда уникнути смерті?

Будьте першим, хто прокоментував "Синові жертви бердичівського нелюда сниться, що він грається з мамою на небесах…"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*