ЄС запровадить проти росії “найпотужніший в історії” пакет санкцій

Десятий пакет санкцій ЄС проти росії європейські політики вже назвали “найжорсткішим в історії”. Він передбачає експортні заборони на €11 млрд. Зокрема, йде мова про товари, які рф не зможе замінити поставками з інших країн.

Такі важливі товари, як електроніка, спеціалізовані автомобілі, деталі для машин, запасні частини для тракторів та двигуни для реактивних літаків. Ми також націлені на товари для будівельного сектору, які можуть бути спрямовані до російської армії, такі як частини для антен“,

– уточнила перелік заборонених для експорту росії товарів глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Окрім того, новими санкціями передбачено посилення заборони на експорт до росії товарів подвійного призначення і товарів просунутих технологій.

Ми пропонуємо контроль за 47 електричними компонентами, які можуть бути використані у військових системах росії, зокрема дронах, ракетах та вертольотах, за особливо рідкісноземельними матеріалами і термічними камерами. Отже, ми заборонимо всі технологічні товари, які знайдені на полі бою, і ми зробимо так, що вони не знайдуть інших шляхів їх дістати“,

– підкреслила фон дер Ляєн.

До санкційного списку планують внести і ряд російських банків, зокрема, Альфа-Банк, Тінкофф Банк та Росбанк. Крім того, ЄС хоче змусити банки повідомляти у своїх звітах інформацію про активи російського центрального банку.

Санкція торкнуться також семи структур ірану, пов’язаних з росіянами, та російської машини пропаганди. Більше того, громадянам росії заборонять обіймати посади в керівних органах операторів критичної європейської інфраструктури та організацій. 

Нагадаємо також, що на початку місяця Канада наклала санкції проти баскова, боярського та пригожина.

Будьте першим, хто прокоментував "ЄС запровадить проти росії “найпотужніший в історії” пакет санкцій"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*