Stay with Ukraine
Stay with Ukraine
coin24 crypto exchange
1xfan manager
coin24 crypto exchange
1X FAN models

Як нардепи від Житомирщини голосували за мовний закон

На порядку денному пленарного засідання Верховної ради 04.10.2018 було кілька проектів мовних законів. З них прохідними були два. В першому читанні ухвалили  закон 5670-д.

Як же голосували народні обранці?

Депутати Верховної ради ухвалили в першому читанні проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної (№5670-д).

З 358 нардепів за проголосував 261, проти 26, трималися 4 та не голосували 67 народних обранців.

Що ж до нардепів Житомирщини, то згідно з результатами поіменного голосування, оприлюдненими на сайті ВРУ, з 6 нардепів від Житомирщини «за» проголосували п’ятеро: Павло Дзюблик (фракція політичної партії «Народний фронт»), Олександр Ревега (фракція партії «Блоку Петра Порошенка»), Борислав Розенблат (позафракційний), Володимир Арешонков (фракція партії «Блоку Петра Порошенка»), Віктор Кривенко (фракція партії «Народний фронт»).

У свою чергу Володимир Литвин (позафракційний), Віктор Развадовський (група «Партія «Відродження») та Ірина Суслова попри те, що були присутні на засіданні, за даний законопроект не голосували.

Що ж пропонує цей мовний закон?

За аналітичною інформацією, опублікованою на сайті Укрінформ, закон передбачає створення Національної комісії зі стандартів державної мови. І серед її повноважень є не  лише затвердження стандартів державної мови. Їй віддано і затвердження правопису, і термінологія, плюс транскрибування і транслітерація. Вона ж визначає вимоги до рівня володіння державною мовою. Їй «підвідомчі» посібники та підручники, методика та порядок перевірки рівня володіння мовою. Вона ж затверджує зразок сертифікату про рівень знань державної мови.

Також Національна комісія зі стандартів державної мови утворює Термінологічний центр української мови, який ініціює зміни до Правопису української мови та працює над стандартами української термінології в різних галузях.

Вводиться посада Уповноваженого із захисту державної мови, який щороку подає Кабінетові Міністрів, громадськості річний публічний звіт про свою діяльність і про стан дотримання закону. Саме при Уповноваженому із захисту державної мови діє служба у складі 27 мовних інспекторів.

Законопроектом пропонується створити ще й Центр української мови. Він проводить іспити та видає Державний сертифікат встановленого зразка на знання мови.

А ще – це єдиний законопроект, який встановлює механізми відповідальності для чиновників за порушення мовного законодавства.

Фото: ФБ Олег Слабоспицький


Дивіться також: У Житомирі може з’явитися Поліський національний університет

Будьте першим, хто прокоментував "Як нардепи від Житомирщини голосували за мовний закон"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*