Грибів на території Житомирщині цьогоріч було дуже мало: хтось встиг зібрати перші ще у червні-липні, а хтось в очікуванні грибної осені лише в листопаді зміг насолодитися не лише процесом, а й результатом – трохи маслюків, білих, опеньків та польських.
У тематичних групах було багато жартів про те, що сезон триватиме аж до Нового року, оскільки ходили в ліс і щось знаходили ще навіть морозами й навіть після першого снігу в листопаді.
Справжній рекорд побила житомирянка Наталія Філіпова. Зокрема, сезон для себе закрила ще 17 та 20 листопада, коли зібрала кілька останніх білих грибів, але рівно за місяць – у грудні, знову повернулася в ліс.
«А дива таки трапляються. Підзарядка пройшла успішно», – написала пані Наталія на своїй сторінці і показала фото грибів, що знайшла у цей день.
У коментарях користувачі ділилися своїми враженнями та здогадками, на що житомирянка відповіла чесно – гриби на фото дійсно грудневі, але їх запримітила ще раніше маленькими, а тепер вирішила перевірити, що з ними стало за цей час.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/410872245_1783373768800986_2497227613809445835_n.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/410996843_1783373608801002_6884670533798061687_n.jpg)
«Такі дива бувають! Вони з’явилися перед морозами. Я була в останній день – перед снігом, то малесенькі тільки почали показуватись. Сьогодні пішла погуляти і позаглядати, що з ними стало», – додала жінка.
Наталія активно займається волонтерською діяльністю на підтримку ЗСУ, але між тим знаходила час на свою улюблену справу – тихе грибне полювання.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/397576392_1762690650869298_8811763317867419509_n-792x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/397740598_1764683034003393_1718101887540816059_n-766x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/397898834_1764683014003395_3889115988923886173_n-766x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/401600531_1767342263737470_8331805614833575087_n-766x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/403636051_1768973006907729_2106353444586841606_n-766x1024.jpg)
До речі, синоптики обіцяють теплу погоду щонайменше до Різдва, тож і ви можете при нагоді перевірити свої знайомі грибні місця.
Ще одна волонтерка з Житомира – Олена Заглада, зізналася, що через травму ноги вибратися в ліс по гриби не могла, але спробувала виростити власні і тепер готова поділитися урожаєм з іншими. Щоправда, за донат від 100 гривень на допомогу військовим. Нині має багато запитів і потрібні кошти на генератор, колеса, спальники, каремати та ін.
Зібрати їх вирішила таким оригінальним способом, розігравши ящик печериць, вирощених в домашніх умовах. Перші, які вже потрохи наросли, переможець зможе зрізати і вжити в їжу, а потім, дотримуючись рекомендацій, за тиждень-півтора виростити наступні, тобто якраз до свят порадувати себе свіженькими грибочками точно вийде. Наразі розкуплено 70 номерів, лотерея триває.
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/412378256_1659249381511598_1802842370031199051_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.times.zt.ua/wp-content/uploads/2023/12/412178521_1659249424844927_7568020179562581622_n-1024x1024.jpg)
«Одразу прошу ріелторів не «охкати» і не «ахкати». Виставляю на лоторейку свою земельну ділянку. Беручи участь, ви у першу чергу допомагаєте закрити потреби захисників на передовій, але разом з тим отримуєте шанс заволодіти «королівською» земельною ділянкою, від якої будете отримувати насолоду у вирощуванні королівських печериць, – написала жартома Олена. – Одна коробочка королівських печериць буде плодоносити близько 3-х місяців. Я готова подарувати її комусь з донаторів, переможця оберу рандомно. Затягувати не будемо, бо гриби ростуть. Переказувати будь-яку суму коштів (для участі в лотереї чи підтримки актуальних зборів) можна на банківські реквізити 5168752015383097».
Юлія Демусь
Гриби-велетні: осінні дощовики на Житомирщині (ФОТО)
Підберезники, сироїжки та печериці: грибний сезон на Житомирщині (ФОТО)
Будьте першим, хто прокоментував "За два тижні до Нового року: грибні пригоди житомирян (ФОТО)"