За два тижні до Нового року: грибні пригоди житомирян (ФОТО)

Гриби

Грибів на території Житомирщині цьогоріч було дуже мало: хтось встиг зібрати перші ще у червні-липні, а хтось в очікуванні грибної осені  лише в листопаді зміг насолодитися не лише процесом, а й результатом –  трохи маслюків, білих, опеньків та польських.

У тематичних групах було багато жартів про те, що сезон триватиме аж до Нового року, оскільки ходили в ліс і щось знаходили ще навіть морозами й навіть після першого снігу в листопаді.

Справжній рекорд побила житомирянка Наталія Філіпова. Зокрема, сезон для себе закрила ще 17 та 20 листопада, коли зібрала кілька останніх білих грибів, але рівно за місяць – у грудні, знову повернулася в ліс.

«А дива таки трапляються. Підзарядка пройшла успішно», – написала пані Наталія на своїй сторінці і показала фото грибів, що знайшла у цей день.

У коментарях користувачі ділилися своїми враженнями та здогадками, на що житомирянка відповіла чесно  – гриби на фото дійсно грудневі, але їх запримітила ще раніше маленькими, а тепер вирішила перевірити, що з ними стало  за цей час.

«Такі дива бувають! Вони з’явилися перед морозами. Я була в останній день –  перед снігом, то малесенькі тільки почали показуватись. Сьогодні пішла погуляти і позаглядати, що з ними стало», – додала жінка.

Наталія активно займається волонтерською діяльністю на підтримку ЗСУ, але між тим знаходила час на свою улюблену справу – тихе грибне полювання.

До речі, синоптики обіцяють теплу погоду  щонайменше до Різдва, тож і ви можете при нагоді перевірити свої знайомі грибні місця.

Ще одна волонтерка з Житомира  – Олена Заглада, зізналася, що через травму ноги вибратися в ліс по гриби не могла, але спробувала виростити власні і тепер готова поділитися урожаєм з іншими. Щоправда, за донат від 100 гривень на допомогу військовим. Нині має багато запитів і потрібні кошти на генератор, колеса, спальники, каремати та ін.

Зібрати їх вирішила таким оригінальним способом, розігравши ящик печериць, вирощених в домашніх умовах. Перші, які вже потрохи наросли, переможець зможе зрізати і вжити в їжу, а потім, дотримуючись рекомендацій, за тиждень-півтора виростити наступні, тобто якраз до свят порадувати себе свіженькими грибочками точно вийде. Наразі розкуплено 70 номерів, лотерея триває.

«Одразу прошу ріелторів не «охкати» і не «ахкати». Виставляю на лоторейку свою земельну ділянку. Беручи участь, ви у першу чергу допомагаєте закрити потреби захисників на передовій, але разом з тим  отримуєте шанс заволодіти  «королівською» земельною ділянкою, від якої будете отримувати насолоду у вирощуванні королівських печериць, – написала жартома Олена. –  Одна  коробочка королівських печериць  буде плодоносити близько 3-х місяців. Я готова подарувати її  комусь з донаторів, переможця оберу рандомно. Затягувати не будемо, бо гриби ростуть. Переказувати будь-яку суму коштів (для участі в лотереї чи підтримки актуальних зборів) можна на банківські реквізити 5168752015383097».

 Юлія Демусь

Гриби-велетні: осінні дощовики на Житомирщині (ФОТО)

Підберезники, сироїжки та печериці: грибний сезон на Житомирщині (ФОТО)

Будьте першим, хто прокоментував "За два тижні до Нового року: грибні пригоди житомирян (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*