Жертви «кривавого січня» В. Гончарук і В. Шилюк: що з ними зараз?

Подивіться уважно на фото і запам’ятайте ці обличчя: такими були Володимир Гончарук та Вікторія Шилюк до січня 2018 року. І такими вони вже НІКОЛИ не будуть. Вони не можуть ходити. Не можуть нормально спати, нормально їсти, нормально відправляти природні потреби. Вони пережили декілька моторошних операцій і більше місяця відчайдушно тримаються за ниточку життя… Все ще не розумієте, чому ці фото поруч?

Напад на Володимира Гончарука стався 1 січня. На Вікторію Шилюк напали 3 січня. Обидва звірячі злочини скоєні біля одного й того ж гаражного кооперативу, про що Times.Zt вже неодноразово писав. Різниця лише в тому, як цих людей вбивали. А диво – в тому, що вони вижили.

1 лютого ми оприлюднили інформацію про істоту, яку заарештували на 60 діб за звинуваченням у нападі на Віку. За даними редакції – слідство має залізобетонні докази і на 99,999% переконане: дівчину скалічив саме цей тип. Джерела натякають, що серед доказів можуть бути й зразки ДНК, які злочинець залишив на місці злочину та/або на тілі жертви. За цими ж даними, заарештованим є 19-річний Богдан Ходак.

З різних джерел ми отримали інформацію про те, що родичі Б. Ходака намагалися вийти на Світлану Шилюк (маму Вікторії – ред.), щоб запропонувати їй фінансову допомогу для лікування доньки. Але С. Шилюк відмовилася.

Вікторії Шилюк та Володимиру Гончаруку закрили трахеостоми

Трахеостома – хірургічний отвір у трахеї, в який вводять спеціальний медичний прилад (канюлю). У Віки було одразу два показання для трахеостоми: тяжка черепно-мозкова травма та тяжка механічна травма гортані (перерізане горло). Якби лікарі цього не зробили – пацієнтка задихнулася б без штучної респіраторної підтримки, ще перебуваючи в комі.

Безперечно, це позитивна новина. Скалічені люди, за долю яких ми усі тримаємо кулаки – зробили ще один маленький крок від Смерті до Життя.

Також, за нашими даними, Вікторію Шилюк охороняють – біля її палати поліцейський пост. По-перше, її оберігають від настирливої уваги випадкових людей. Але головна причина в іншому. Віка не лише потерпіла, але й цінний для слідства свідок, який може упізнати злочинця (злочинців). Оскільки вона дивом вижила – не виключено, що хтось зі спільників захоче добити її.

«У Вас міцні нерви? Подивіться на ці фото…»

«А мого батька ніхто не охороняє. Я біля нього сам чергую майже цілодобово…» – каже Ігор Гончарук. Переді мною сидить дуже втомлений чоловік середнього віку. Змучений, зневірений, зі згаслим поглядом. «Скажу зараз таку річ. Мені, якщо чесно, вже байдуже: спіймають – не спіймають, посадять – не посадять… Для мене головне, щоб поставити на ноги батька. Після того, що з ним зробили – він живе наперекір цим виродкам. Люди після такого не виживають. А він вижив. У нього величезний запас міцності!» – каже Ігор.

Скривавлена палиця – одне зі знарядь, яким скалічили Володимира Гончарука; били з такою силою і люттю, що кінець палиці розщепився… (фото І. Гончарука)

«У Вас міцні нерви?» – запитує мене І. Гончарук. «Подивіться на ці фото…» Він демонструє фотографії на своєму смартфоні. Вони настільки жахливі, що навіть власник дуже міцних нервів мимоволі здригнеться… На фото людина, голова якої мало схожа на людську. Суцільне криваве місиво, оперезане хірургічними швами. Це Володимир Гончарук у лікарні через декілька днів після нападу на нього.

Ігор Гончарук показує фото…

…від яких волосся стає дибки

«В калюжі крові лежали шматки зубів, шматки шкіри, шматки кісток…»

«Переломи потиличної та лицевої частин черепа; переломи рук та ребер; тяжкі травми внутрішніх органів…» – перераховує син потерпілого. Він вважає, що злочинців було мінімум двоє.

– Розумієте, я був на місці злочину, коли там топталися поліцейські. В калюжі крові лежали шматки зубів, шматки шкіри, шматки кісток… Однією палицею такого не зробиш. Били ще битою або залізною «монтіровкою». У батька вилетіло одне око, там був штучний кришталик. Інше око практично осліпло. Він не бачить мене, тільки чує. І не говорить. Лише киває головою…

Та сама калюжа крові (фото І. Гончарука)

Через десять днів після зустрічі я зв’язався по телефону з Ігорем Гончаруком. «У нас попереду три складні операції, мінімум три. У батька серйозні пошкодження внутрішніх органів, йому вивели стому з кишечника. З цим треба щось робити… Далі. Одне око, яке вціліло, воно трошки реагує на світло. Є надія повернути зір хоча б частково. Але проблема в тому, що потрощені надбрівні дуги… Трепанація черепа також потрібна…» – коментує І. Гончарук. Я чую по телефону, як він перемовляється з батьком: «Хочеш води? Зараз… Ні, давай ти сам!» І раптом я чую, як хрипкий чоловічий голос відповідає Ігорю. Мені не почулося?..

«Так, тато вже трохи говорить! Може сказати кілька слів. Хоча – плутається у словах, плутається у подіях, плутає людей…» – каже І. Гончарук.

Медики рятують життя Володимира Гончарука (фото І. Гончарука)

 Три причини, щоб допомагати цим людям

Причина перша. На лікування Віки, як і раніше, щодня йдуть суми, які можна порівняти з мінімальною місячною зарплатою в Україні. Мама дівчини відмовилася брати гроші з рук родичів обвинуваченого. Ще раз: ВІДМОВИЛАСЯ. Невже ми своєю байдужістю змусимо її погодитися?..

Причина друга. На лікування та реабілітацію 73-річного Володимира потрібно грошей не менше, ніж на лікування та реабілітацію 19-річної Вікторії. Хочете підтверджень? Ось вони.

Чеки, чеки, чеки…

Акт про надання медичних послуг В. Гончаруку

Причина третя. На порятунок В. Гончарука та В. Шилюк сотні житомирян вже виділили кошти. Цей матеріал прочитають сотні людей. Якщо кожен, хто прочитав, перекаже хоча б 100, хоча б 50 гривень – у сумі це вже непогано. Можете переказати більше? Господь вам віддячить!

Карта Ощадбанк: 5167 4901 0193 6327 (Ігор Володимирович Гончарук)

Карта ПриватБанк: 5168 7573 4801 2321 (Світлана Василівна Шилюк)

Тарас СТРІЛЬЧИК

1 коментар до "Жертви «кривавого січня» В. Гончарук і В. Шилюк: що з ними зараз?"

  1. Это все даже читать страшно. Откуда у молодежи столько жестокости??

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*