Житомирянка Галина Фесюк продає прапори та україномовні книги в Німеччині, щоб зібрати на дрони для ЗСУ (ФОТО)

«Маленькі кроки наближають нас всіх до перемоги», – переконує житомирянка Галина Фесюк. Днями вона привезла в Житомир чергову допомогу для ЗСУ: вже другий придбаний дрон передає для військових через волонтерку Юлію Толмачову. До цього купувала тепловізори, рації, квадрокоптери та різні необхідні речі для підрозділу, в якому несе службу її чоловік, а також іншим армійцям.

Каже, що спонсорів не має, кошти допомагають збирати рідні, друзі, звичайні українці та мешканці містечка в Німеччині, куди разом з дітьми виїхала в березні минулого року після ракетного обстрілу приватного сектору в Житомирі.

Майже одразу там розпочала волонтерську діяльність. Спершу – відповідно до потреб чоловіка та його побратимів, а коли ті вже були забезпечені, взялася за виконання запитів від інших воїнів.

Галина не лише проводить збір на банківську картку, але й продає онлайн україномовні книги та жовто-блакитні прапори під час акцій, а виручені гроші направляє на допомогу армії. Підключається і син Гоша. Відкладені дві тисячі гривень на фортепіано, він переказав на покупку «Байрактара», на шкільному ярмарку в Німеччині реалізовує свої патріотичні вироби, іграшки. Частину кишенькових коштів теж віддає на підтримку захисників.

«Майже одразу після початку повномасштабної війни я та моя сестра з дітьми виїхали за кордон. У 2006 році, ще будучи студенткою, в Німеччині мене приймала одна родина. З того часу ми підтримували зв’язок, дружили, тому, коли в країні почалися ракетні атаки, вони дуже хвилювалися і кликали до себе. Ми скористалися пропозицією і поїхали, – розповідає членкиня ГО «Демократичний Альянс Жінок» Галина Фесюк.

– Діти відвідують тут школу, вчать мову, але після завершення навчального року, орієнтовно у червні, ми плануємо повертатися додому. Якщо в чоловіка буде можливість, то звичайно хотілося б, щоб він міг трохи часу провести з родиною. Особисто я у Житомирі за рік була чотири рази – привозила допомогу, яку збирала чи купувала самостійно, а ще амуніцію на замовлення друзів. Вони теж були в Німеччині, але вже поїхали в Україну та продовжують допомагати військовослужбовцям. Назад з собою я брала українські книги для дітей, адже нам їх дуже не вистачало. Після їх прочитання вирішила поділитися виданнями зі співвітчизниками, які також тікаючи від війни, оселилися в цьому ж німецькому місті.

Таких доволі багато, у початковій школі є навіть цілий клас, сформований саме з дітей біженців з України. Потім у мене виникла спонтанна ідея: продавати книги за символічну суму, а гроші від цього направляти на придбання приладів для бійців. Наступного разу привезла з Житомира більше своїх книг, дещо передали друзі. На початку вересня запустила телеграм-канал «Книгу читаю – ЗСУ допомагаю». Туди можуть додаватися всі охочі, обирати щось із наявних книг, купувати їх. Вартість – 5-10 євро, залежно від стану та якості. Найбільшою популярністю користується дитяча література. Її беруть батьки віком 30+ років. Щоправда, особливого ажіотажу, на жаль, нема. Можливо, ми живемо саме у такому містечко або ж загальна ситуація така і є, та я очікувала, що запит на україномовні книги буде більший. Попри це, від продажу книг вдалося отримати 625 євро. Це трохи менше від половини вартості дрона, який ми купували крайній раз, але це теж суттєве фінансове підсилення. Майже на 200 євро книг для свого 5-річного сина купила наша українка, яка багато років живе у Німеччині, втім плекає українську культуру і прагне, щоб хлопчик володів українською мовою».

У телеграм-каналі житомирянка викладає світлини книг. Є різні автори і жанри, багато мотивуючих або книг про бізнес. Для замовлення потрібно лишити коментар під фото. Ті, що продані – видаляє. Окремо публікує звіти: хто і за скільки шо придбав. Якщо буде попит, привозитиме видання й надалі. Під час нещодавнього візиту кілька пакунків передала подруга Юлія Пучич. Коли ж Галина повертатиметься в Житомир з дітьми влітку, передасть керування справою та каналом «Книгу читаю – ЗСУ допомагаю» сестрі.

Юлія Демусь

Житомирянка Ольга Швайко запустила у Telegram читацький клуб, де не обов’язково читати (ФОТО)

«Не втрачайте спогади, зберігайте і цінуйте»: Надія Маслова із Каховки
робить на замовлення фотокниги у Житомирі (ФОТО)

Тримаємо читацький фронт: як долучитися до «Книжкових сил України» і
допомагати захисникам (ФОТО)



Будьте першим, хто прокоментував "Житомирянка Галина Фесюк продає прапори та україномовні книги в Німеччині, щоб зібрати на дрони для ЗСУ (ФОТО)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*