Житомирщину накриває повінню. Тетерів затопив міст у Харитонівці (відео, фото)

Повінь почала набирати обертів 15 березня. Сьогодні перед мостом «цеглина» з трохи дивним попередженням: «Увага! Переливний міст, будьте обережні». Схоже, Житомирська область впевнено вступає у період «переливних» мостів та «заливних» доріг…

У четвер річку намагалися розчистити, аби не довелося перекривати проїзд. Проте і після цього автомобілям складно рухатися тут. Вода сягала верхівок коліс. Це відео зняте у суботу 17 березня.

Проблема є не новою. З такою ситуацією жителі Харитонівки та Коростишева зіштовхуються майже щороку. Кілька років тому міст навіть не мав бокових огорож, що в свою чергу спричиняло повне затоплення мосту. Зараз огорожа є – проте міст все одно заливає.

За словами очевидців, три дні тому води на мосту було по коліна. Ближче до вечора її рівень піднявся ще вище. У суботу рівень води трохи впав. Міст досі частково під водою, але ним теоретично вже можна проїхати.

Проте радіти передчасно. У суботу випали додаткові опади. Скоро сніг почне танути – і Тетерів поповниться новими масами води…

В 2010 році з мосту в селі Харитонівка впала машина, водій якої не зміг упоратися з кермом під час ожеледиці. Трагедія була страшною, адже загинув водій та ще двоє пасажирів. Машина злетіла з мосту прямо під лід, що лежав на річці. Однією з пасажирок була школярка.

Можливо, причиною цього трагічного випадку була відсутність огорож по бокам мосту, які б не дали машині втрапити одразу під лід річки. А можливо і те, що комунальні служби належним чином не виконували свої функції та не посипали міст піском чи сіллю, що б зменшило слизькість дороги.

Одним з найбільш катастрофічних був 2013 рік: після того, як сніг почав танути, вода в річці піднялась на півтора-два метри! Тобто течія проходила прямо через міст, якого не було видно під водою. Видимими на той момент лишилися лише дорожні знаки…

Взимку – «ковзанка», навесні – «басейн». Чому кожного року тут одне й те саме?

Чому спить місцева та обласна влада? Невже немає дієвих рішень? Невже не можна реконструювати міст або побудувати новий, який буде належним чином відповідати технічним умовам для даної місцевості?

Тетяна ОВСІЄНКО

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирщину накриває повінню. Тетерів затопив міст у Харитонівці (відео, фото)"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*