Житомирські правоохоронці закликають громадян уважно перевіряти прохання про позики від друзів у соцмережах

Житомирські правоохоронці закликають громадян уважно перевіряти прохання про позики від друзів у соцмережах

Лише впродовж минулої доби через власну довірливість та наполегливість шахраїв втратили свої заощадження четверо жителів Житомирського району. В усіх випадках ошуканці діяли за однаковим сценарієм: отримавши доступ до чужих акаунтів у месенджерах, розсилали їх друзям повідомлення з проханнями про позику. Загальна сума збитків, спричинених потерпілим, сягає понад 17 тисяч гривень.

Нині поліцейські з’ясовують обставини діянь та встановлюють причетних до правопорушень у рамках відкритих кримінальних проваджень за ст. 190 (Шахрайство) ККУ.

Тож правоохоронці закликають громадян ретельно перевіряти будь-які прохання про фінансову допомогу в соціальних мережах:

  • не надсилати гроші, а зателефонувати відправнику та попередньо перепитати, чи дійсно потрібна така допомога;
  • якщо неможливо зв’язатися зі знайомим телефоном, поставте кілька питань, відповіді на які може знати тільки ця людина та переконайтеся, що ви спілкуєтеся саме з нею;
  • якщо доступ до ваших даних отримали сторонні особи й від вашого імені розсилають такі повідомлення, сповістіть про це максимальну кількість друзів та застережіть їх від переказу коштів.

Нагадаємо також, що на Житомирщині перед судом постануть члени організованої злочинної групи шахраїв.

Будьте першим, хто прокоментував "Житомирські правоохоронці закликають громадян уважно перевіряти прохання про позики від друзів у соцмережах"

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.


*